Jako první to byla ambulance interny, která již ošetřila první pacienty s kardiologickými problémy.O vánočních svátcích by již měly být všechny ambulance, především ambulance úrazové, plně funkční.

„Stěhování jednotlivých ambulancí do budovy Emergency je v plném proudu. Jako první se přestěhovaly interní ambulance, takže první pacienti byli v Emergency ošetřeni s kardiologickými problémy," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Budou stěhovat i mezi svátky

Po interních ambulancích se bude stěhovat oční oddělení a jako poslední mezi vánočními svátky se přestěhují chirurgické a traumatologické ambulance.

„Za plného provozu je stěhovat nemůžeme. Nejlepší bude naplánovat jejich stěhování mezi vánočními svátky, kdy bude poměrně víc času. Samozřejmě, že i bez ohledu na stěhování budou o svátcích všechny, včetně úrazových, plně funkční a zajistí veškeré potřebné ošetření," ujistila pacienty mluvčí nemocnice.

Emergency neboli urgentní příjem je dvoupodlažní objekt přímo navazující na dosavadní hlavní budovu nemocnice. Vzniklo tak centrální kontaktní místo pro příjem pacientů, jejichž ošetření je naléhavé a nesnese odkladu.

Ze sanitky rovnou na ARO

„Vše je koncipováno tak, aby se lékaři z různých odborností scházeli u takového pacienta na jednom místě a předání pacienta od zdravotnické záchranné služby bylo bez časových ztrát," upřesnil význam stavby ředitel nemocnice, David Rezničenko.

„Výstavbou Emergency vzniklo vysokoprahové pracoviště, které přijímá do péče pacienty v ohrožení života. Zde se budou přijímat pacienti, jejichž zdravotní stav bude vyžadovat následnou péči na ARO nebo některé z jednotek intenzivní péče," doplnila mluvčí nemocnice Černo.

Stavba byla financována zřizovatelem nemocnice, Krajem Vysočina, na základě usnesení Rady Kraje. Náklady na stavbu přesáhly 38 milionů korun, další prostředky byly vynaloženy na stavbu komunikace, silnice a chodníků,v hodnotě přes dva miliony korun.