Pracovníci havlíčkobrodské Charity za administrativního dohledu rozpečetili prvních osmasedmdesát pokladniček, které ukrývaly přesně 471 070 korun. „Po havlíčkobrodském a humpoleckém vikariátu putuje přes 460 pokladniček, kompletní výši finančních darů budeme znát v závěru ledna,“ informovala mluvčí Charity Monika Brothánková.

„Postupně budeme dle pravidel rozpečeťovat další pokladničky. Průběžné výsledky sbírky mohou lidé sledovat na takzvaném teploměru, který najdou na úvodní stránce webových stránek havlíčkobrodské Charity. Budeme veřejnost informovat, kolik pokladniček z celkového počtu už jsme rozpečetili a kolik je aktuální výtěžek,“ prozradila koordinátorka Tříkrálové sbírky za Oblastní charitu Havlíčkův Brod Veronika Pavlasová.

Zatím jsou prý dárci velmi štědří. „V centru města, v obchodech i na radnici byli lidé velmi štědří a dokonce jsme měli co dělat, aby se dary do kasičky vůbec vešly. Ještě nemáme rozpečetěno, protože v Brodě budou tři králové chodit hlavně v sobotu 11. ledna,“ pověděla zástupkyně ředitele Oblastní charity Havlíčkův Brod Markéta Jedličková, která se také proměnila v jednoho ze tří králů.

„Lidé jsou často velmi milí, někteří s koledníky počítají, vyhlížejí je a dokonce pro ně mají připraveného něco dobrého na zub. Také Tříkrálová ředitelská koleda se vydařila. Pokladničky z ní vážily čtyři kilogramy,“ svěřila se Jedličková.

Výtěžek mimo jiného půjde na nákup zdravotnického vybavení pro terénní službu Domácí hospicové péče při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. „Celých pětašedesát procent využijeme na podporu služeb naší Charity, další prostředky půjdou na projekty Diecézní katolické charity Hradec Králové, část pomůže potřebným v zahraničí a dílem podpoříme i celostátní projekty,“ uvedla ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová.