Provoz obnovuje kino Vesmír v Pelhřimově, zájem o něj ale moc není. „Zatím ale není prodaný žádný lístek,“ hlásil v pondělí ve čtrnáct hodin vedoucí kina Zdeněk Zieman. „Zatím máme prodané vstupenky až na páteční film V síti,“ dodal.

Kino může navštívit maximálně šestasedmdesát milovníků filmového plátna. „Tato kapacita je dána tím, že lidé musí být obřadu a mohou sedět maximálně po dvou, mezi nimi musí být sedadlo volné,“ vysvětlil Zieman.

Navíc musí dodržovat i další hygienická opatření. „U vstupu bude dezinfekce. Dále musí mít po celou dobu roušky, to budeme kontrolovat. Kvůli koronaviru nesmí konzumovat žádné jídlo ani pití a nebude možné sedět na křesílkách ve foyer. Vstupenky sice budeme prodávat na pokladně, ale bylo by lepší, kdyby lidé využili nákup on-line,“ popsal Zieman.

Toalety otevřené budou. „I u nich máme připravený stojan s dezinfekcí a budeme je pravidelně důkladně uklízet,“ sdělil vedoucí pelhřimovského kina.

To v Havlíčkově Brodě si lidé musí na filmy ještě počkat. „Začínáme promítat až v pátek 29. května. Je to takový kompromis, na kterém jsme se dohodli s naším zřizovatelem – městem. Nechceme ohrozit ani naše zaměstnance, ani návštěvníky kina,“ prozradil ředitel Městského kina a divadla Ostrov Havlíčkův Brod Tomáš Hermann.