V kategorii, v níž soutěžily základní školy, skončilo ve čtvrtek 26. dubna osmé družstvo Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledče nad Sázavou Triola ve složení Veronika Veselá, Viktorie Kubíčková a Tereza Poláková. V kategorii středoškolských družstev získalo o den později rovněž osmé místo družstvo Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov Nikča a Lukáš, které vytvořili Lukáš Kahoun a Nikola Kubátová.

V obou kategoriích tak zástupci Vysočiny skončili v lepších polovinách výsledkových listin.

Pro čtvrteční grandinále vybíralo osmnáct finalistů z témat Můj první dluh a Recept na úsměv. Se zadáním si nejlépe poradilo družstvo ve složení Ivana Kyseľová a Lea Romana Bálintová, které jako družstvo Techničky.LI reprezentovalo Gymnázium Mateja Hrebendu, Hnúšta.

V pátek družstva vybírala z témat Moje první ne a Kvalita či kvantita. „Kromě kreativních pěti- až šestiminutových prezentací hodnotili porotci prezentační dovednosti soutěžících a minutové video na téma Jak se připravit na grandfinále, na jehož natočení měli soutěžící deset dní,“ přiblížil soutěž vedoucí marketingového oddělení Prezentiády Miroslav Hanus.
Také v pátek se utkalo osmnáct družstev. Nejlépe dopadlo to, které reprezentovalo školu DELTA - SŠ informatiky a ekonomie a MŠ, Pardubice, a pod názvem Acoc Aloc soutěžilo ve složení Miroslav Varga a Vítek Lustyk.

Soutěž Prezentiáda je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v prezentačních dovednostech. Letošního devátého ročníku se zúčastnilo 362 týmů ze 166 škol. Vítězové krajských kol a jeden tým s divokou kartou se kvalifikovali na mezinárodní finále do Brna, kde se 26. a 27. dubna konalo grandfinále Prezentiády.