Neobvyklé muzeum dává návštěvníkům šanci vrátit se v čase a zamyslet se nad vývojem energetiky. „Vystavené přístroje přibližují důmyslné vynálezy a ukazují práci našich předků, kteří si i ve své době uvědomovali důležitý přínos elektrického proudu v období vědecko-technické revoluce. Veličina, která změnila svět tím, že přinesla překotný vývoj především v průmyslové výrobě, a stala se každodenní součástí našeho života, si jistě patřičnou pozornost zaslouží,“ podotkla Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ.

Výstava návštěvníkům přibližuje historii elektroenergetiky. Získají tady informace o vynálezcích v oboru elektřiny a prohlédnou si spoustu jedinečných exponátů. „Najdou tady například unikátní fotografie přibližující vývoj výstavby elektrických vedení a historické dopravní prostředky na elektřinu, staré plakáty, historické spotřebiče, mapy elektrifikace regionu a historická zařízení rozvoden a elektráren. Některé exponáty jsou staré i 100 let,“ vyzdvihla Lapáčková Beránková.

Muzeum bylo zpřístupněno veřejnosti především díky nadšení dlouholetých zaměstnanců energetiky a nachází se v objektu společnosti ČEZ Distribuce v Ledečské ulici v Havlíčkově Brodě. Expozice je přístupná v kteroukoliv dobu po domluvě se správcem Ivanem Kubátem, kterého lidé zastihnou na telefonním čísle 606 644 231. Vstup do muzea je zdarma.