„Stavba cyklostezky kolem silnice II/345 začala už loni v prosinci, skončila letos na jaře. Nepřerušila ji ani koronavirová nákaza,“ informoval starosta Ždírce Bohumír Nikl.

Jak zdůraznil, nová cyklostezka která měří 510 metrů a široká je tři metry. Zajistí bezpečnější spojení města s jeho průmyslovou zónou, cyklostezka je navíc po celé délce plně osvětlená. Stavěla ji Firma KVIS Pardubice a.s.

„Stezka začíná u kruhového objezdu a je ukončena u vjezdu do areálu firmy Wolf systém. Na výstavbu cyklostezky město získalo dotaci z výzvy MAS Havlíčkův kraj. Jednalo se o výzvu z programu Ministerstva pro místní rozvoj,“ upřesnil Nikl.

Na stavbu cyklostezky získalo město dotaci za víc než pět milionů korun. Samotná stavba přišla skoro na osm milionů. Do budoucna se Ždírec počítá s pokračováním výstavby cyklostezky až do Sobíňova. Cyklostezka na Chotěboř ale není ve městě jediná.

Ždírec nad Doubravou nabízí cyklistům široké možnosti. Před dvěma lety byla plně zprovozněna a osvětlena cyklostezka do Krucemburku, další cyklostezka zajišťuje bezpečnost chodců a cyklistů ve směru na Horní Studenec.