„V podstatě mě k tomu donutili mí známí," směje se provozovatel Velkých Vočí Michael Jindra. „Je pravdou, že jsem o ničem podobném nepřemýšlel, ale ve finále to vypadá dobře," pochvaloval si fakt, že se lidé na tento anglosaský svátek chytli a v hojném počtu do kinocafé dorazili.

Nejenom to! Nechyběla spousta kreativních kostýmů a masek. S cákanci krve a uříznutou končetinou se v baru objevil i sám provozovatel. „Dalo mi to hodně práce. Až tak, že jsem se při pohledu do zrcadla docela vyděsil," poznamenal se smíchem.

Krásnou, leč mrtvou nevěstu ztělesňovala například Tereza z Chotěboře. Příprava ji na rozdíl od Michaela Jindry zabrala pouhých 20 minut.

„Je to proto, že jsem tento kostým měla už rok předtím na akci v Brně. Vše jsem tedy měla připravené. Ani kostým jsem nemusela shánět, ušila mi jej sestra Madla," pochlubila se. Inspirací pro tento převlek se pro ni stal legendární „animák" Tima Burtona Mrtvá nevěsta.

Tereza si večer užívala, svoji postavu brala vyloženě jako roli, nechtěla být jenom jednou z množství čarodějnic. „Myslím si, že se mi to povedlo. Jsem moc spokojená. I když nepopírám, viděla jsem tady spoustu holek, které měly v obličejích krásné masky," přiznala.

Svatební kytici stylizovaly společně s mamkou. „Posbíraly jsme v zahradě vše, co jsme našly," směje se. Společnost jí v sobotu večer dělaly mrtvá víla Eliška a démon Martina. Všechny tři si halloweenskou party užívaly a svorně dodaly, že se určitě zúčastní příští rok. „Máme rády tyto tematické akce," dodaly.

„Vypadá to tak, že halloweenský večer budu muset udělat i v roce 2016. Myslím si, že se to moc povedlo, lidé se chytli, takže mi nic jiného nezbude," dodal s úsměvem Michael Jindra.

Erika Nováková