Pravidelně dochází k dětem i seniorům. „Na SeniorPointu vedu cvičení a nording walking, v domově důchodců mám tvořivé dílničky a cvičení na židlích a v Alzheimer centru také tvoříme a procvičujeme jemnou motoriku. Chodím ale i do knihovny, kde máme kreativní hodinky s dětmi. A do toho jsem se teď ještě přihlásila do školky jako čtecí babička,“ vyjmenovává paní Kabelková výčet svých aktivit.

Cena Křesadlo

- je to ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci

- udílí ji od roku 2002 dobrovolnická centra FOKUSu Vysočina

- vzniklo jako potřeba oceňovat dobrovolníky

- Křesadlo je symbolem vykřesané jiskry lidství

Pomáhá i na různých jednorázových akcí, jako je třeba potravinová sbírka, Čistá řeka Sázava nebo Knycká pětihodinovka. Na jaře pak šila roušky pro potřebné.

„Dohromady jich bylo kolem osmi set. Každý den ráno jsem sedla k šicímu stroji a vydržela jsem u něj až do večera,“ vzpomíná oceněná dobrovolnice.

V současné chvíli má od dobrovolnictví nečekanou pauzu kvůli koronavirovým opatřením.

„Nikam se nesmí a je to takové smutné. Nicméně ale na ty svoje seniory myslím a chystám jim malý dáreček. Vyrábím takové andělíčky, abych je potěšila. I málo totiž stačí k velké radosti,“ podotýká dobrá duše z Perknova, místní části Havlíčkova Brodu.

Dobrovolničí už od svých třinácti let. „Tehdy jsem se stala cvičitelkou a předcvičovala malým i velkým. Nikdy mě ale nenapadlo, že bych se měla někam hlásit. Oficiálně vedená jsem tak až od vzniku brodského SeniorPointu,“ dodává.

Knihkupectví Veroniky Reynkové je s letní přestávkou přestávkou zavřené vlastně už od jara.
Prodej na desetině. Covid likviduje knihkupectví v Brodě. Kontakt jen z okna