Speciálně ve čtvrtek v Dobrovolnickém centru v regionu Humpolec a Světlá nad Sázavou sice žádné oslavy neprobíhaly, různá setkání dobrovolníků se tady ale konají v průběhu roku. „Před Vánoci pak všechna naše dobrovolnická centra chystají vánoční setkání s dobrovolníky, na kterém jim vždy poděkujeme,“ doplnila koordinátorka centra Helena Štěpánková.

Dobrovolnická centra Fokusu Vysočina aktuálně koordinují 291 dobrovolníků. „Ti k dnešnímu dni oddobrovolničili přes 14 500 dobrovolnických hodin v různých organizacích na Vysočině, jako jsou domovy pro seniory, LDNky, organizace, kde pracují s mentálně či duševně postiženými, azylové domy, ale i knihovny, útulky nebo třeba střediska volného času,“ vyjmenovala Štěpánková.

Logo nadace
Dobrovolní hasiči z Vísky se stali Dobrými anděly

Jak říká Helena Štěpánková, dobrovolnictví v jakékoliv podobě má smysl a své uplatnění najde úplně kdokoliv. „Naše motto je, že pomáháme pomáhat,“ podotkla koordinátorka.

„Vše bych asi vystihla jednou větou: Dobrovolníci nejsou placeni. Ne proto, že jsou bezcenní, ale proto, že jsou k nezaplacení. Děkujeme, že pomáháte,“ poděkovala na závěr Štěpánková.