VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domácnosti z Havlíčkobrodska mohou uspořit na energiích

Havlíčkův Brod –  Ceny elektrické energie i zemního plynu od  Nového roku klesají.

24.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Vít Šimánek

Pro koncového spotřebitele tato jistota ale neznamená, že odebírá nejlevnější elektřinu či plyn na trhu a za nejvýhodnějších podmínek.

Domácnosti z Havlíčkova Brodu a okolí se proto mohou do 31. ledna 2014 hlásit do sdruženého nákupu energií na stránkách www.aukcejinak.cz. Aukci organizuje společnost ARCH Consulting s.r.o., která jako jedna z mála firem na trhu garantuje minimálně 10% úsporu neregulované části cen oproti standardním cenám na rok 2014. Své klienty přitom nijak nezavazuje k podpisu nové smlouvy.

Zda novou smlouvu klient podepíše, se může rozhodnout až po skončení aukce, žádné sankce mu nehrozí. Průměrná úspora každé domácnosti při minulé aukci činila 3 700 Kč u elektrické energie a 4 860 Kč u zemního plynu, proto novou smlouvu podepsalo 95 % domácností. Do aukce se mohou hlásit jak družstva, sdružení vlastníků, tak jednotlivé domácnosti.

Smlouva pouze na jeden rok

„Kromě garance minimální 10% úspory je další výhodou to, že nová smlouva se podepisuje pouze na jeden kalendářní rok bez automatické prolongace se standardní výpovědní lhůtou, což vzhledem k dlouhodobému předpokladu poklesu cen energií nesvazuje klientovi ruce.   Našim klientům tedy nehrozí žádná nevýhodná fixace smlouvy na několik let či dlouhé výpovědní lhůty, jak tomu mnohdy bývá," říká k projektu jeho zakladatel Ing. Aleš Choutka. „Při výpočtu úspory bereme samozřejmě v potaz aktuální sníženou cenu energií na trhu, ne loňské vyúčtování."

Účastníci aukce se nemusí u nového dodavatele obávat ani nevýhodných podmínek,  skrytých poplatků a sankcí. „Obchodní podmínky jednotlivých dodavatelů analyzujeme a poplatky za ostatní nabízené služby regulujeme pomocí zadávací dokumentace, stanovujeme tedy jejich maximální výši. Vysoké ceny za telefon, nesmyslné administrativní poplatky, předražené částky za přepsání elektroměru a podobné nešvary u nás neprojdou. " říká Ing. Aleš Choutka. „Navíc při minulé aukci jsme zákazníkům snížili poplatky za odběrná místa, u elektřiny o polovinu na 30 Kč za měsíc, u plynu dokonce na 0 Kč. Tyto poplatky přitom někteří dodavatelé nyní zvyšují, aby kompenzovali své snížení marží kvůli dlouhodobému poklesu cen energií."

AUKCE JINAK nabízí domácnostem i kvalitní klientský servis, který nekončí podpisem smlouvy s novým dodavatelem. „Pokud by vyvstaly při komunikaci s novým dodavatelem problémy, nabízíme klientům možnost řešit je s námi. Mnohým problémům ale předcházíme i díky tomu, že spolupracujeme pouze s prověřenými dodavateli.," říká Ing. Aleš Choutka. Společnost ARCH Consulting tímto vyvrací mýty a polopravdy, které se v poslední době o aukcích energií šíří.

„I maloodběratelé mohou sdružením více domácností ušetřit na energiích stále nemalé částky a přitom dostávat kvalitní a profesionální služby," shrnuje výhody elektronických aukcí Ing. Aleš Choutka.

Formuláře zaslat do konce ledna

Zájemci mají možnost hlásit se a zasílat podklady do aukce pomocí formuláře na stránkách společnosti do 31. 1. 2014: www.aukcejinak.cz/domacnosti. Stačí si vybrat, o jakou komoditu mají zájem (elektřina/plyn), případně se zapojit do obou aukcí současně. Samotné aukce pak proběhnou v polovině února 2014. Společnost ARCH consulting s.r.o. vznikla 4. listopadu 2009 zápisem do obchodního rejstříku za účelem poradenství a zastupování klienta v oblasti optimalizace a snížení nákladů prostřednictvím moderních nástrojů (např. e-aukcí). Rok 2010 a 2011 byl věnován zejména tvorbě metodiky práce, sledování komoditních burz a trendů vývoje cen, certifikace ISO 27001 a přípravě vlastní verze aukčního software. Koncem roku 2011 byl spuštěn projekt AUKCE JINAK.Jedná se o komplexní službu, která pomocí odborného poradenství a následné elektronické aukce umožní nakoupit danou komoditu či službu za výhodnějších podmínek (nejen cenových, upravuje např. i prodloužení doby splatnosti faktur, eliminaci sankcí a pokut, nižší zálohy za služby nebo častější vyúčtování). Součástí poskytovaných služeb je i zpracování předběžné analýzy, příprava zadávací dokumentace, vyhodnocení nabídek i samotné e-aukce, asistence při tvorbě smlouvy s novými dodavateli, předání kompletní dokumentace týkající se výběrového řízení včetně právního zastoupení klienta.

Autor: Redakce

24.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení