Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov pro seniory nyní čeká výměna lůžek a nábytku

Havlíčkův Brod – Ve třech budovách sídlí nyní Domov pro seniory Havlíčkův Brod.

17.12.2014
SDÍLEJ:

Bezbariérový vchod Domova pro seniory v ulici Husova.Foto: www.ddhb.cz

Je to budova v ulici Husova, objekt U Panských a Domov pro seniory v Břevnici, který se zaměřuje na péči o seniory postižené Alzheimerem a demencí. O plánech, jak zlepšit pobyt obyvatel v těchto zařízeních, informovala ředitelka Domova Hana Hlaváčková.

„Například v ulici Husova průběžně vybavujeme budovu novým nábytkem, zároveň musíme vyřešit problém s bezbariérovým vstupem," informovala ředitelka. Domov v Husově ulici vznikl v prostorách bývalého pavilonu chirurgie, do objektu vede několik schodů, což osobám s omezenou možností pohybu působí nemalé potíže. V objektu v Husově ulici je 21 pokojů a 52 lůžek.

Pokoje budou brzy jako nové

Stejně tak budovu U Panských chce vedení domova vybavit novým nábytkem na pokojích i ve společných prostorách.
„Zároveň chystáme výměnu starých mechanických lůžek za elektrická," dodala ředitelka. Elektrické postele již mají různé polohovací funkce, jsou snadno ovladatelné, usnadňují zdravotně indisponovaným osobám vstávání a další každodenní činnosti. Polohovací postele pro seniory jsou rovněž velmi stabilní a lze je díky kolečkům jednoduše přemisťovat. Kapacita objektu U Panských je 17 pokojů, celkem 43 lůžek. Pokoje jsou jedno, dvou, tří a čtyřlůžkové, většinou s vlastním sociálním zařízením, jeden pokoj je šestilůžkový.

„Snažili jsme se vylepšit podmínky bydlení na pokojích, zakoupili jsme nové ledničky, židle, budou se instalovat nové televize, halu na I. patře jsme vybavili novým, pohodlným nábytkem, podařilo se instalovat nové akvárium," upřesnila ředitelka. V Břevnici v domově se zvláštním režimem se uskuteční výměna kuchyňské linky na společné chodbě, zároveň zde chce rovněž vedení domova vyměnit všechna mechanická lůžka za elektrická. Domov v Břevnici je od července 2013 držitelem certifikátu Vážka, který uděluje Česká Alzheimerovská společnost zařízením, která poskytují kvalitní péči lidem se syndromem demence. Kapacita objektu je 25 klientů. Domov pro seniory Havlíčkův Brod je zařízení Kraje Vysočina. V současné době funguje v domově také akreditovaný dobrovolnický program pro seniory. Dobrovolník pomáhá pravidelně nebo jednorázově. Náplní dobrovolnické činnosti v domově mohou být procházky s obyvateli, drobné nákupy, předčítání denního tisku a knih, ruční práce, pomáhá i na první pohled docela obyčejný lidský kontakt, kdy dobrovolník navštěvuje některé seniory a alespoň si s nimi chvíli popovídá.

Autor: Štěpánka Saadouni

17.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volební komise v Přibyslavi.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Havlíčkův Brod – Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Havlíčkobrodsko – Volební maraton odstartoval v pátek s úderem druhé hodiny odpoledne. K urnám se vydali optimisté i pesimisté, prvovoliči i senioři. Našli se ale i tací, kteří se rozhodli voleb neúčastnit a dát, dle svých slov, přednost něčemu užitečnějšímu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení