Dne 26. listopadu připravila paní ředitelka Magdaléna Kufrová a celý kolektiv oslavu tohoto výročí, které jsem se zúčastnila.

Celému personálu v čele s paní ředitelkou patří velké poděkování za jejich každodenní péči. Je zde totiž velmi příjemné a srdečné prostředí. O tom svědčí i fakt, kdy je o lůžka tak velký zájem, že je vytvořen dlouhý pořadník. Při otevření domova bylo naopak velmi těžké obsadit všechna lůžka. Od svého zahájení se v domově pro seniory už vystřídalo celkem 445 klientů, od roku 2009 v oddělení se speciálním režimem 65 osob a na tzv. odlehčovací službě 245 klientů. Zřizovatelem je Město Havlíčkův Brod, kapacita je více než 120 lůžek.

Vzpomínám na rok 2002, kdy jsem jako místostarostka Havlíčkova Brodu u příprav k otevření byla. Moc mě tedy potěšilo, že jsem na oslavě potkala pana Vorlíčka, který byl tehdy panem ředitelem a provoz zahajoval. Během slavnostního setkání přišli i hosté z jiných domovů pro seniory, slavnostně jsme pokřtili kuchařku „Kuchařka z našeho domova", která se narodila z receptů obyvatel tohoto domova- úžasné! Svými písničkami potěšil všechny přítomné pěvecký sbor Oříšek ze ZŠ V Sadech. Sociální služby města HB spolupracují na projektu Srdce s láskou darované Gymnáziem HB, který byl dnes také představen. Na závěr pro všechny zahrála skupina P. M. Band, která sklidila velký potlesk.

Ještě jednou moc děkuji všem, kteří pomáhají uživatelům domova a našim seniorkám a seniorům přeji pevné zdraví, porozumění navzájem a klid na duši.

Jana Fischerová, poslankyně PČR