Dokonce na to má už potvrzení od Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

„Domov pro seniory U Panských prošel minulý měsíc hodnotícím procesem nazvaným značka kvality, který uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR," informovala ředitelka domova Hana Hlaváčková.

Za stravování pět hvězdiček

Hodnocení probíhalo ve čtyřech oblastech, stravování, kultura a volný čas, partnerství a péče o klienty. „Za oblast stravování jsme získali nejvyšší možný počet, pět hvězdiček, v oblastech kultury a volného času a partnerství jsme získali čtyři hvězdičky a v oblasti péče 3 hvězdičky. S výsledkem jsme velmi spokojeni a směrem k veřejnosti tak dáváme významný signál o kvalitě našich služeb," zdůraznila ředitelka Hlaváčková. 

O něco nižší hodnocení získal domov U Panských v oblasti péče, což ale podle ředitelky Hlaváčkové  není způsobeno nižší kvalitou péče, ale skutečností, že Domov pro seniory U Panských je malé zařízení, které samo o sobě nedisponuje například vodoléčbou či elektroléčbou. „Ani si nemůže dovolit práci rehabilitačního pracovníka či fyzioterapeuta. Tato skutečnost je však i dle slov certifikátorů zcela vyvážena příjemným prostředím blízkým domácímu bydlení v malém kolektivu klientů. Je možné, že certifikace APSS bude v tomto směru i upravena a bude zohledňovat právě finanční možnosti takto malých zařízení," konstatovala ředitelka.

Do budoucna bude Domov pro seniory U Panských v Havlíčkově Brodě usilovat o hodnocení i v poslední oblasti Ubytování. Pro toto hodnocení je však nutné podle ředitelky Hlaváčkové ještě o něco snížit kapacitu budovy U Panských, což by mělo proběhnout v návaznosti na převzetí nové budovy v areálu nemocnice v Havlíčkově Brodě.Asociace poskytovatelů sociálních služeb  České republiky je největším profesním sdružením sdružující poskytovatele sociálních služeb v České republice. Asociace je nezávislé sdružení právnických a fyzických osob, registrovaných poskytovatelů sociálních služeb, sledující jako základní cíl rozvoj a zvyšování úrovně sociálních služeb..