„Do konce března je částečně omezen provoz na křižovatce ulic Masarykova a Ledečská z důvodu probíhající rekonstrukce plynovodu," uvedl na webu města vedoucí havlíčkobrodského odboru dopravy Martin Stehno. Ten dodal, že od Kolína je uzavřený jeden jízdní pruh. „Stejně tak je uzavřen
i přilehlý chodník, takže lidé musí použít protější a projít podchodem u supermarketu Billa," pokračoval Stehno.

Dopravní omezení a uzavírky se nevyhnuly ani přilehlé ulici Svatovojtěšská. Ta je průjezdná pouze ve směru od Masarykovy ulice.

„Řidiči, kteří budou chtít vyjet například od supermarketu Billa, musí projet ulicemi Beckovského
a Havlíčkovou kolem obchodního domu Alej," konstatoval Stehno.

Podle mluvčí havlíčkobrodské radnice Aleny Doležalové se uzavírka ulic a s tím spojené dopravní komplikace nedotknou provozu městské hromadné dopravy.

„Světelná signalizace na křižovatce ulic Masarykova a Ledečská bude po celou dobu oprav a rekonstrukcí fungovat. Podrobné informace včetně všech situačních plánů naleznou lidé také na webových stránkách městského úřadu v rubrice praktické informace v sekci dopravní omezení ve městě," řekla Doležalová.

Na další dopravní omezení a uzavírky se řidiči musí připravit během jara. Kraj Vysočina v součinnosti s havlíčkobrodskou radnicí a Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky plánují opravu mostu na silnici číslo II/150 v Dolní ulici u hotelu Slunce přímo 
v Havlíčkově Brodě.