Dělníci právě mění staré poruchové semafory na křižovatce na Masarykově ulici za nové. Práce začaly přípravnými výkopy. Od pondělí 9. srpna až do neděle 15. srpna bude světelná signalizace střídavě mimo provoz. Řidiči se tedy musí občas obejít bez nich. A to působí komplikace.

Například Petr Homolka ze sousední kavárny Ve Vile má křižovatku jako na dlani. „Naštěstí máme týden zavřeno kvůli dovoleným. Jinak bych to hodnotil hodně peprně,“ konstatoval.

Řidiči z omezení zjevně radost nemají. „Křižovatka byla rozkopaná nedávno. Úředníci mohli nechat staré semafory vyměnit už tehdy při jednom. Vyhozené peníze. Stačí použít hlavu. Já to v Brodě znám, ale pro cizí řidiče je to nemilé překvapení,“ prohlásil řidič Milan Kučera.

Při přecházení silnice by tedy v místě měli zbystřit i chodci, změny platí i pro řidiče. „Chodci použijí mobilní lávky. Provoz na silnici je omezený se zákazem odbočení vlevo z ulice Havlíčkova od nemocnice. Z ulice Havlíčkova od obchodního domu Alej přímo k nemocnici. A vlevo z ulice Masarykova od Jihlavy,“ informoval řidiče Martin Stehno z městského odboru dopravy.

Jak vysvětlil, chce tím radnice zabránit zmatkům a kolonám na silnici. Zvláštní výjimku mají autobusy městské dopravy, které po dobu oprav smějí jezdit přes areál nemocnice. Omezení na Masarykově ulici přichází v době, kdy je uzavírek v Brodě hned několik. Zavírá se ulice Vrchlického, opravuje se ulice Ledečská a Zahradnického. Pracuje se na ulicích Trocnovská a Želivského. Podobnou rekonstrukci semaforů jako na Masarykově zažili řidiči loni na křižovatce Ledečská.