„Od 4. května je uzavřena část silnice I/19 mezi obcemi Pohled a Simtany kvůli úpravě komunikace. Letošní stavební práce navazují na úpravy, které se u Simtan uskutečnily již loni. Silnice u Simtan, co se týče parametrů a technického stavu, už nevyhovovala významu silnice první třídy,“ informovala před zahájením stavby ředitelka Marie Tesařová z Ředitelství silnic a dálnic ČR divize Jihlava.

Silnice se upravuje v délce 620 metrů, práce skončí na podzim. Podle starosty obce Pohled Milana Klementa dočasné omezení přinese i pozitiva v podobě nové a lepší silnice.

Tím ale uzavírky na silnici I/19 nekončí. Další práce na silnici ze stejných důvodů se chystají o několik kilometrů dál. „Ve druhé polovině července 2020 dojde k opravě silnice I/19 mezi obcí Keřkov a obcí Stříbrné Hory. Průjezd není možný, celý úsek se zavře,“ sdělila starostka obce Stříbrné Hory Jana Pazderková.

Jak dodala, silnice opravu potřebuje, ale omezení pro obec jsou citelná. „Už nyní se musíme vyrovnat s jednou objížďkou kvůli stavbě u Simtan. Přes obec jezdí auta, která tam nemají co dělat. Omezení se dotkne i našeho obchodu. Mluvilo se také o omezení autobusové dopravy. Tady jsme trvali na tom, aby doprava v obci byla zachována,“ zdůraznila starostka.

Uzavírka u Stříbrných Hor potrvá do podzimu. S tak náročnými uzavírkami se musejí vyrovnat jak obyvatelé obcí, tak i řidiči včetně šoférů autobusů. „Slyšel jsem, že se silnice na Brod z půlky zavře, ale neumím si představit, kudy budeme jezdit,“ povzdechl si řidič autobusu Ivo Pleskač.