Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní uzavírky ruinují havlíčkobrodské živnostníky

Havlíčkův Brod – Aktuální dopravní omezení v Havlíčkově Brodě komplikují život nejen řidičům, ale také živnostníkům.

29.5.2014 1
SDÍLEJ:

Minulý čtvrtek zelo staveniště v Ledečské ulici prázdnotou. Tuto středu se tam již pracovalo.Foto: Deník/Jaromír Kulhánek

Ti díky uzavírkám přicházejí o zákazníky. Ve svízelné situaci se nacházejí především ti, kteří mají své provozovny v Ledečské a Žižkově ulici.

Patří mezi ně i Marek Švec, který právě v Ledečské ulici provozuje benzinovou čerpací stanici. „Kvůli překopané silnici před Perknovem, kde se staví kruhový objezd, k nám přestali řidiči jezdit. Obvykle u nás každý den nakupovalo pohonné hmoty a další doplňkové zboží tak devadesát řidičů. Teď je to s bídou dvacet," řekl Švec. Ten čerpací stanici provozuje tři roky. „Do letošního dubna to šlo. Pokryli jsme základní režii, zaplatili úvěrovou splátku a dokonce vytvářeli mírný zisk. Teď jsme  ale v pasti, a to, že musím splácet úvěr, nikoho nezajímá. Snažíme se s tím nějak vyrovnat a základní režijní náklady snížili na minimum. Nejvíc mi ale vadí to, že stavba pokračuje nesmírně pomalu. Byly dny, a mám to zdokumentované, kdy na staveništi nebyla ani noha. Koncem dubna prostě překopali silnici a bylo ticho po pěšině," pokračoval Švec.

Ten současně dodal, že nechápe, proč dodavatel v místě stavby nezřídil provizorní komunikace tak, jak tomu bylo například při výstavbě kruhové křižovatky ve Světlé nad Sázavou. „Navíc jsem se dozvěděl, že došlo k posunutí termínu dokončení. Jestli to přežijeme, tak to opravdu nevím," povzdychl si Švec.

Hlavní stavbyvedoucí Luboš Hájek ze společnosti Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod tuto skutečnost potvrdil.

Hotovo bude v půlce srpna

„Výstavba kruhové křižovatky v Ledečské ulici bude dokončena 15. srpna. K posunutí termínu skutečně došlo. Důvodem byla přeložka sítí společnosti ČEZ," uvedl Hájek. Na otázku, počítá-li se s výstavbou provizorní komunikace či s urychlením výstavby, odpověděl, že ne. „Úplná uzavírka platí a potrvá až do konce. 
S panem Švecem jsme hovořili v průběhu kontrolního dne počátkem týdne. Snažili jsme se mu vše vysvětlit. Jeho obavy, že stavbu ještě více zdrží současné deštivé počasí, jsou ale liché," poznamenal Hájek.

Podle jeho slov je klid na stavbě jen zdánlivý. „Odstranili jsme povrch komunikace, zhotovili přeložky plynu, hotovy jsou i dešťové propusti, stejně tak osazení uzávěrů vody a hydrantů. Nyní se dělá kanalizace," vyjmenoval Hájek.

Řidiči z Havlíčkova Brodu a okolí by měli vědět, že čerpací stanice v Perknově nabízí kvalitní a v porovnání s ostatními stanicemi i levnější pohonné hmoty. „Jsem si dobře vědom toho, že tato pumpa nemá díky bývalému nájemci dobrou pověst. To se ale změnilo. Už jsme tady měli třikrát kontrolu z České obchodní inspekce a ta žádné nedostatky v kvalitě námi prodávaných pohonných hmot nezaznamenala. A fakt, že benzinka v Perknově stále visí na jejich webových stránkách s označením, že je problematická, se vztahuje výlučně k době, kdy ji provozoval ten bývalý nájemce," vysvětlil Švec.

Nad vodou je drží stálí zákazníci

Existenční boj dnes vedou i někteří živnostníci z havlíčkobrodské Žižkovy ulice, v níž probíhá další část rekonstrukce vozovky a která je taktéž pro dopravu zcela uzavřena.

Například prodejna barev, laků a omítek JISACOLOR zaznamenala pokles prodeje z ulice o 60 až 75 procent. „Nad vodou nás v podstatě drží jen naši pravidelní a věrní zákazníci. V současné době se k nám nikdo autem nedostane, sami proto zavážíme zboží odběratelům. Snad to šťastně do léta, kdy by měla být Žižkova ulice částečně zprůjezdněna, přečkáme," uvedl vedoucí prodejny Jaroslav Havel.

Penzion STARR eviduje pokles zájemců o ubytování ve výši čtyřiceti procent a obchod s pracovními oděvy a obuví Jana oznámil třetinový pokles zákazníků. „Abychom správně naše zákazníky navedli k nám do prodejny, nechali jsme si vyrobit cedulky, které jsme vylepili na sloupy veřejného osvětlení. Samozřejmě jsme za to museli technickým službám zaplatit," řekli Deníku v prodejně Jana.

Redakce požádala včera o vyjádření i havlíčkobrodského resortního radního Libora Honzárka. „Rád se k této ožehavé problematice vyjádřím, ale vzhledem ke středečnímu pracovnímu vytížení tak učiním až ve čtvrtek," zareagoval Honzárek. Jeho stanovisko proto zveřejníme v pátečním vydání Deníku.

Autor: Jaromír Kulhánek

29.5.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení