Tak okomentoval pondělní jednání zastupitelstva města předseda BK Havlíčkův Brod David Kozlík. Zastupitelé totiž schválili mimořádnou finanční dotaci ve výši půl milionu korun na provoz druholigového A-týmu. Stejně tak prodloužili smlouvu mezi městem a hokejovým klubem BK Havlíčkův Brod o další dva roky.

„Hokejový klub původně žádal milion korun, ale finanční výbor města doporučil tuto částku snížit o polovinu," uvedl starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Ten dodal, že před čtrnácti dny proběhlo také setkání zastupitelů města s vedením BK Havlíčkův Brod, kde se projednávaly konkrétní podmínky pro budoucí spolupráci. Původně totiž zastupitelé měli hlasovat o čtyřleté smlouvě mezi městem a hokejovým klubem, která vyprší letos v prosinci. Zastupitel Jan Schwarz však včera podal protinávrh, že by vzájemná spolupráce měla být uzavřena pouze na dva roky, což někteří radní uvítali.

„Situace v hokeji se stabilizovala, a rád podpořím brodský hokejový tým," řekl radní Tomáš Hermann. Ten pokračoval, že však hokej není natolik stabilní, aby město s klubem uzavřelo čtyřletou smlouvu. „Některé záležitosti by ještě měly uzrát," konstatoval Hermann.

S výsledkem hlasování byl spokojen i předseda Kozlík. Podle něho je to alespoň nějaká jistota do budoucnosti nejen pro A-tým, ale i pro mládež. „Brodský hokej funguje mnohem lépe, a především transparentněji než v předchozích letech. Snažíme se pro to dělat maximum a není tajné, že jsme druholigový hokej podpořili i z vlastních prostředků," připomněl Kozlík.

Ten dodal, že klub BK Havlíčkův Brod prošel kompletním auditem. „Žádali jsme město sice o milion korun, ale ve hře také bylo to, že nemusíme dostat vůbec nic. Myslím si, že restart hokeje se nám podařil," nechal se slyšet Kozlík, který zároveň potvrdil, že nebude rezignovat na post předsedy BK Havlíčkův Brod.

Radost neskrýval ani místopředseda BK Havlíčkův Brod Michal Teplý. „Jsem rozhodně rád, že nám město vyšlo vstříc, ale zároveň si myslím, že cesta, kterou se vydalo vedení fotbalového klubu FC Slovan Havlíčkův Brod, není zrovna nejšťastnější řešení. Sportovci by si měli pomáhat a rozhodně bych jim přál, aby město na prosincovém zasedání zastupitelstva, podpořilo i je," uzavřel Teplý.