Podle starosty Tomáše Škaryda se jedná o sportoviště, jaké nebude mít na Havlíčkobrodsku obdoby.

„V současné době nahrazuje moderní sportovní dráhu na stadionu v Chotěboři dosud stará škvára ze 70. let dvacátého století, která je pro atletický sport už nevyhovující," vysvětlil starosta, proč se město pro takovou investici rozhodlo.

Škvárový povrch má nahradit atletická dráha s běžeckým oválem o rozměrech 400 metrů. „Rozpočet na stavbu je zhruba devět milionů korun. O podobě dráhy jsme se radili se členy Tělovýchovné jednoty CHS Turbo. Dráha bude skutečně kvalitní a jediná v okrese. Díky ní bude moci Chotěboř pořádat v budoucnu závody krajského formátu," zdůraznil starosta. Taková náročná stavba se ale neobejde bez státních dotací. Jak upřesnil starosta, dotace na vybudování dráhy věnuje Ministerstvo školství. „Je třeba upřesnit, že na ministestvu se sešlo více než tisíc žádostí, z toho jen čtyřicet dostalo státní dotaci v celkovém objemu 290 milionů korun," podotkl starosta.

Stavbu atletické dráhy si pochvaluje i Jiří Novotný z TJ CHS Turbo. „Takovou aktivitu vítám. Myslím, že stavba moderního sportoviště podpoří zájem o sport, a to nejen o atletiku. Moderní běžeckou dráhu uvítají i školáci v hodinách tělocviku, stejně jako sportumilovná veřejnost. Škvárový povrch, na kterém dosud atleti trénují, už nesplňuje podmínky pro moderní atletiku," řekl Novotný.