Město se jej od roku 2011 snaží marně prodat a postupně šlo s cenou dolů. Nyní zkusí radnice jiný postup a případní kupci se nebudou muset při své nabídce řídit nejnižší podmíněnou prodejní částkou.

„Řídili jsme se odhadními cenami, které vycházely z pod-mínek ve městě. Ty se nejprve pohybovaly na sedmi a půl milionech korun, nyní je to necelých šest milionů. Občas se sice nějaký zájemce objevil, dům si třeba i prohlédl, ale cena se potencionálním kupcům zdála vždy vysoká," konstatoval místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl.

Zastupitelé tak museli svůj postoj k prodeji přehodnotit, a  město se rozhodlo prodej inzerovat bez udání minimální kupní ceny. A právě to by mohlo případné kupce přitáhnout.

„Uvidíme, zda se nějaký zájemce objeví, a jakou cenu případně nabídne. Podle toho pak budeme dál postupovat," doplnil Jůzl.

Využití pro budovu město nemá

Podle něj objekt, který radnice před více než třemi lety převzala od kraje, pro město v současné době nemá žádné využití.

„Snad prodej budovy vyjde," zadoufal brodský místostarosta.

S uvedeným postupem však příliš nesouhlasí třeba opoziční zastupitel Jiří Čáslavský.

„Zdá se mi to jako velké riziko. Chápu, že je možná na prodej nemovitostí nešťastná doba, ale cena 5,9 milionů korun se mi nezdá vysoká. Radnice případné zákazníky zkouší," řekl Čáslavský a dodal:  „A co když někdo nabídne malou částku, dejme tomu třeba osm set tisíc korun? Třinácti hlasy se to pak může za nějaký mrzký peníz krásně prohlašovat."

Naopak další opoziční zastupitel Milan Plodík, který se sám v oblasti realit pohybuje, považuje tento postup za správný.

„Už dva roky nám tady tento objekt chátrá, i když je pěkný a má i velký pozemek. Dokázal jsem si jej představit třeba jako sídlo nějaké firmy nebo soukromou mateřskou školku. Samozřejmostí je ale cena, kterou zájemce nabídne. Ta musí být adekvátní. A kdyby to mělo být, dejme tomu, okolo dvou milionů korun, tak bychom zřejmě prodej neuskutečnili," zamyslel se Milan Plodík.