Světelští policisté zajistili muže, který měl 3,35 promile, už před čtvrtou hodinou odpoledne. Spal na lavičce u kašny na náměstí Trčků z Lípy. „Jednalo se osmapadesátiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti,“ řekla policejní mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že muž skončil kvůli obavám policie o jeho život a zdraví na záchytné stanici.

Zatím neznámý pachatel vloupal do autoservisu v Golčově Jeníkově na ulici 5. května. Ilustrační foto
Zloděj navštívil autoservis v Golčově Jeníkově. Ukradl kola i nářadí

Kolem sedmé hodiny večer pak vyjížděli k podobnému případu i policisté ve Velkém Meziříčí. Tam se opilý muž pohyboval na silnici v ulici K Novému nádraží. „Policisté na místě zjistili, že se jedná o pětadvacetiletého muže. Provedená dechová zkouška vykázala naměřenou hodnotu 3,31 promile alkoholu,“ uvedla Rázlová. I tento muž skončil v Jihlavě na záchytce.

Třetím hříšníkem pak byl v sobotu kolem půl desáté jednapadesátiletý muž, který s 2,32 promile usedl za volant. Policisté ho odhalili v Pražské ulici v Pelhřimově. Nejen, že tam pro něj jízda skončila, muž bude také čelit podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.