„To bychom určitě uvítali,“ nechali se slyšet hosté pivnice U Němce v Havlíčkově ulici. Například podle Josefa Mareše změnu potřebují hlavně chodníky. „Jsou samá díra, někdy nepoznáte, kde začíná chodník a končí silnice. Někde chybějí vůbec,“ prohlásil.

Opravy ulic přijdou na desítky milionů. „Havlíčkova ulice je naše bolavé místo,“ potvrdil místostarosta Libor Honzárek.

Ulice si žádá nejen nové chodníky, které jsou v hrozném stavu, a novou silnici, ale také přípojku do nové obytné zóny. Ulice potřebuje rovněž nové inženýrské sítě. Oprava ulice Havlíčkova se tak uskuteční po etapách. První část Havlíčkovy ulice po ulici Nerudova opraví dělníci letos. Pak stavbu zakonzervují a příští rok se bude pokračovat od Nerudovy ulice k Rozkošské.

Po covidu zažívají semínkovny novou vlnu zájmu.
I zahrádkáři šetří: s jarem ožívají na Vysočině oblíbené semínkovny

Stejně tak náročná bude oprava Chotěbořské ulice. „Tam jsou sice nové chodníky, ale komunikace je v hrozném stavu. Patří už do stupně šest,“ prohlásil místostarosta Zbyněk Stejskal. Horší už je jen sedmička. Dopravně vytíženou Chotěbořskou ulici chtějí brodští radní nechat opravit celou včetně můstku až k výjezdu na severovýchodní obchvat. Výměnu potřebuje i veřejné osvětlení.