Dýňová samoobsluha rodinné farmy Brož je otevřená nonstop. Chtěli vyzkoušet lidskou poctivost a tradice se ujala. Placení je čistě na svědomí zákazníka. Všechno začalo před pěti lety. „Stalo se nám, že jsme najednou neměli na dýně odběr. A tak jsme se rozhodli zkusit volný prodej. Samoobsluhu. Protože nikdo neměl čas nad tou hromadou celý den stát. Bylo to vlastně nouzové řešení a mělo úspěch,“ vzpomíná Martin Brož z Farmy Brož v Radňově, místní části Květinova.

Jak Martin Brož dodává, dýně nejsou samozřejmě hlavní artikl jeho rodinné farmy. Ale díky dýním někteří obyvatelé Vysočiny zjistili, že farma Brožových existuje a může nabídnout daleko víc, než jen dýně jednou do roka.

Dýňová úroda z Radňova. Podívejte se.
VIDEO: Dýňová samoobsluha bez prodavače v Radňově otevřela, podívejte se

Výběr je široký. Dýně okrasné, špagetové či máslové. Oranžový obr je na kompot nebo na polévku pro celý regiment. „Nabízíme halloweenské dýně, dýně hokaido a máslové dýně. Všechny se dají jíst, ale nejlepší je podle mě máslová dýně. Halloweenská dýně je spíš na okrasu. Naše tradice to není, ale je to módní záležitost a návštěvníci farmy si na to zvykli,“ říká Brož.

Jak dodává, u nich doma mají dýně v kuchyni také svoje místo. Cena u váhy je sympatická. V průměru deset korun za kilo. „Takovou cenu nenabídne žádný supermarket,“ zdůrazňuje Brož.

Tak vypadá dopravní situace v Havlíčkově Brodě každé ráno
Štve vás hustá doprava v Havlíčkově Brodě? Podělte se o své zkušenosti

Do Radňova jezdí pravidelně nakupovat Josef Málek z Havlíčkova Brodu. „Jezdíme sem ale hlavně pro brambory, červenou řepu a nebo krouhané zelí. Samozřejmě pár dýní k nákupu přibereme. Jsou desetkrát lepší než ze supermarketu,“ pochvaloval si.

Jana Kopicová z Chotěboře každý podzim sleduje sociální sítě a čeká, kdy farma Brož zase otevře. Jak poznamenala, je farma zřejmě i „velkolíhní“ koťat. „Běhají mezi dýněmi u silnice. Pokaždé mám strach, aby je tam něco nepřejelo,“ dodala.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

U kasičky nikdo nestojí. „Na to u nás nemá nikdo čas. Ale když k nám lidé cíleně přijedou pro dýně, tak už počítají s tím, že zaplatí. Nestává se nám tak, že by někdo odjížděl bez zaplacení. Naprostá většina lidí je poctivá. Někdo do kasičky hodí i víc než ta dýně stojí. Černé ovce se najdou, ale sotva tak pět procent,“ dodává Brož.

O samoobsluze Radňov:
Otevírací doba je nonstop - okrasné dýně stojí dvacet korun za kus - Halloween a hokaido stojí deset korun za kilogram - za špagetové a máslové dýně zákazník zaplatí dvacet korun za kilogram - lidé si vybrané dýně sami zváží a odpovídající sumu vhodí do připravené kasičky.

Jak upřesňuje, nápad odkoukal v cizině. „V zahraničí je to vcelku běžná věc. Chtěli jsme vidět, jak to přijmou zákazníci u nás a osvědčilo se to,“ dodává s úsměvem farmář.

Dýně jsou na farmě u Brožů k mání do konce října. „Když ale teploty spadnou pod nulu, tak musíme skončit, protože by dýně pomrzly,“ vysvětluje Brož.

Recept na hranolky z dýně hokkaido:

Ingredience: 1 dýně hokkaido, rostlinný olej, bylinky na dochucení, mořská sůl.

Postup: předehřejte troubu na 180 stupňů a připravte si plech, který vyložte pečícím papírem. Poté se pusťte do přípravy hranolek. Dýni dobře očistěte a vydlabejte. Následně ji nakrájejte na menší části podobné klasickým hranolkům. Vložte je do velké mísy, zakápněte olivovým olejem, osolte a přidejte bylinky. Vše dobře promíchejte a vysypte na připravený plech. Pečte v horkovzdušné troubě asi 30 minut. Hranolky je potřeba hlídat. Skvěle se hodí ke všem druhům masa i jako pochutina s rajčatovým nebo jogurtovým dipem. Zdroj: receptyonline.cz