„Podle naší evidence bylo ke konci července v evidenci Úřadu práce ČR v okrese Havlíčkův Brod 2018 uchazečů o zaměstnání a v nabídce bylo 1280 volných pracovních míst. Nárůst počtu nezaměstnaných je velmi malý, těžko lze určit konkrétní příčinu,“ informoval ředitel havlíčkobrodského úřadu práce Martin Kouřil.

Podíl nezaměstnaných v okrese Havlíčkův Brod byl k 30. červnu 2017 3,2 %, k 31. červenci 2017 byl 3,3 %. To představuje podle ředitele Kouřila nárůst o 58 uchazečů o zaměstnání. V souvislosti s nedávným zavedením elektronické evidence tržeb (EET) prorokovali jí odpůrci, že to povede k rušení živností a nezaměstnaní živnostníci se dostaví na úřad práce v zástupech. To se aspoň zatím podle evidence nezaměstnanosti nepotvrdilo. „Spuštění protikuřáckého zákona ani zavedení EET se nijak neprojevilo na výši zaměstnanosti na Havlíčkobrodsku,“ konstatoval stručně ředitel havlíčkobrodského úřadu práce.

Součástí nabídky volných míst brodského úřadu práce jsou v létě rovněž práce sezonní či práce na omezenou dobu. „Aktuálně máme na sezónní práce 11 pozic, 38 volných pracovních míst. Jedná se o pozice montážní pracovník kabelových svazků, montážní dělník elektrikář, dělník údržby zeleně, knihárenský dělník, skladník, prodavačka, kuchařka, dělník v zemědělství, truhlář, pomocný kuchařka, uklízečka,“ upřesnil ředitel Kouřil s tím, že se jedná o pracovní pozice jak pro ženy, tak i pro muže.

Ovšem najít pro firmu zaměstnance, který splňuje vše, co si firma zadá do podmínek a k tomu ochotně pracuje, je v okrese Havlíčkův Brod údajně stále větší problém. Někteří pracovat nechtějí a ti, kteří ano, dost často nenaplňují zaměstnavatelovy požadavky. Zájemci o práci si naopak stěžují, že volných míst je dost, ale měsíční plat bývá tak nízký, že nepokryje jejich životní potřeby. „Zaměstnavatelé nabízejí nízký plat pohybující se ve výši minimální mzdy. To je s ohledem na rostoucí ceny všeho sotva na přežití. Jakmile si požádáte o vyšší plat, propustí vás. Nemluvě o vychytralých pracovních smlouvách na šest měsíců,“ postěžovala si z vlastní zkušenosti Marie Smíšková z Havlíčkova Brodu.

Třeba podle Vladimíra Zemana, ředitele společnosti Amylon, společnost zaměstnává i lidi, kteří by normálně nebyli schopní na složitých pozicích pracovat a také lidi, kteří jsou nekvalifikovaní a potřeby firem nesplňují. Takové příklady dle Zemana můžeme vidět například ve strojírenství. Vlastimil Bárta, ředitel firmy Pohledští Dvořáci, vidí problém naopak v nedostatku absolventů a malém zájmu lidí o práci v zemědělství, zvláště pak v živočišné výrobě. „V minulých pěti letech jsme například neměli ani jeden problém s pracovními silami, zatímco nyní je situace jiná. Na úřadech práce jsou lidé, kteří pracovat nechtějí a na některé pozice máme velký problém někoho sehnat,“ potvrzuje Vladimír Zeman, ředitel společnosti Amylon.

Štěpánka Saadouni, Tomáš Beránek