Film se odehrává během dvou dnů a jedné noci na malém městě v době voleb do místního zastupitelstva.

Tím malým městem, kde se Iva Janžurová snaží vytáhnout manžela, tehdy Leoše Suchařípu z volební pasivity, je právě Přibyslav. Tedy hlavně vestibul kulturního domu, který filmařům při hledání vhodných exteriérů padl do oka.

Kulaté výročí slaví populární česká herečka, ale obrazně s ní vlastně i Přibyslav a tamní kulturní dům.

Ve filmu si v epizodních rolích voličů komparsistů zahrála téměř desítka obyvatel Přibyslavi, hlavně členů místního divadelního spolku. „Ve filmu jsem se objevila dokonce na plátně v jedné scéně u volební urny, jako dominantní manželka, která svému ušlápnutému choti poroučí, koho volit a paní Eva Holubová mi za to domlouvala, vzpomínala často na natáčení filmu například Emilie Veselá.

Filmový štáb se tehdy obrátil na přibyslavský divadelní soubor s nabídkou spolupráce v komparzu. „Já osobně jsem mezi komparsisty nebyla, ale tu možnost dostalo několik členů našeho souboru, z nichž někteří už bohužel nežijí,“ zavzpomínala režisérka divadelního souboru Anna Šauerová. Nicméně se svěřila s jinou perličkou. Ve filmových záběrech si štáb přál mít obraz Jana Žižky z Trocnova, který vestibulu přibyslavského kulturáku už léta dominuje. Protože je ale tak obrovský, že se jim nevešel do záběru, vytvořili filmoví výtvarníci jeho malou přesnou kopii, kterou zakryli vchod do bufetu.

Natáčením tehdy žila celá Přibyslav. V rolích komparsistů se ve filmu objevili Emilie Veselá, František Böhm, Petr Pavlíček, Marta Hubáčková, manželé Klusáčkovi a Jiří Hladík, kterého podle Šauerové v závěrečných titulcích filmaři nakonec zaměnili s Karlem Klusáčkem.