Uzákonit eutanazii dnes v této banánové republice? Rozhodně ne!

Po státním převratu se za 25 let naše společnost propadla do morálního bahna. Není jisté, zda by eutanazie nebylo masově zneužito. Společnost je dnes doslova prolezlá zlobou, záští a nenávistí. Odporem vůči starým, nemocným, postiženým a dalším „ekonomicky neaktivním", kteří nám prý zbůhdarma ujídají ze společného pseudokapitalistického krajíce.

Politická garnitura sociopatů, která se zde 25 let střídá u koryt, tuto nenávist ještě schválně a cíleně přiživuje podle hesla rozděl, a panuj. Za takové situace nemůže být zaručeno, že se některé rodiny nezačnou eutanazií zbavovat „nepohodlných" příbuzných. Nemůže být zaručeno ani to, že některá vládnoucí politická strana nezačne vyvíjet cílený tlak na společensky „nežádoucí" skupiny obyvatel a nebude je nutit prostřednictvím tvrdého ekonomického a sociálního teroru, aby si eutanazii raději sami dobrovolně vybrali.

A že to není možné? Vždyť před skoro sedmdesáti lety byly v celé Evropě z vůle několika jednotlivců veřejně fyzicky vyhlazovány tisíce lidí starých, nemocných, postižených a dalších „nevyhovujících", aniž tomu mohl kdokoliv zabránit.

Ke schválení eutanazie naše společnost není dostatečně eticky zralá a způsobilá. Snad někdy v hodně daleké budoucnosti, ale to by se česká společnost musela morálně obrodit zcela radikálním způsobem a přestat se modlit ke zlatému teleti. Možná bychom si měli, místo volání po eutanazii, nejdřív začít zvykat, že k životu zkrátka patří stáří, nemoc, umírání a smrt. Nikoliv směšné báchorky o věčném mládí a obličeje vyžehlené liftingem. Dokonce i takzvaný temný středověk a primitivní národy jsou, co do chápání konečnosti lidského života dál, než my, v „moderním" 21. století. Místo rozhazování peněz na zmanipulovaná výběrová řízení a státní zakázky bychom měli začít investovat do stavby hospiců, kde by lidé odsouzení k smrti mohli umírat v klidu a důstojně. Neboť to, co nejvíc děsí současnou společnost, není sama smrt, ale bolestný proces umírání v samotě, opuštěnosti a s nekvalitní péčí.