Z exponátů byly nadšené především děti. „Když jsem děti pozoroval u exponátů, tak spousta jich na řešení přišla dříve než já,“ přiznal s úsměvem kurátor a výstavář, Michal Kamp.

„Myslím si, že tato výstava nebude případ, kdy znuděné děti budou tahat rodiče od panelů a ti budou  poslouchat „mami, já se nudím“ nebo „tati, já chci na zmrzlinu,“ řekl Kamp. „Naopak si myslím, že se stane to, že na vás bude po páté hodině tlačit průvodce, že už by taky rád šel domů,“ dodal Kamp.

Ředitele muzea zaujala putovní výstava exponátů z libereckého iQ parku už před rokem v Třebíči. „Ani jsme nevěřili, že se k nám vejde, pořadatelé, kteří výstavu přivezli, nakonec říkají, že členité prostory jsou zajímavější,“ informoval ředitel muzea, Jiří Jedlička.  „Nejsou to jen hračky, jsou to především pomůcky, které učitelům fyziky nebo matematiky pomohou žáky nadchnout, aby viděli, jak různé fyzikální jevy a zákonitosti mohou být ukázány hravou formou,“ dodal Jedlička. Mozkové závity návštěvníků procvičí i četné hlavolamy.