„Pro prvního vystupujícího nepůjdeme daleko – Jazz Pilgrim z Pelhřimova se do Přibyslavi vydají hrát už nejméně počtvrté. Tito protřelí jazzoví poutníci přivezou nadmíru pozitivní show – jazzové, latinsko-americké, občas i popové písně,“ informoval Jakub Šnýdl za pořadatele akce.

Na nejmenší návštěvníky zacílí loutková inscenace tradičního japonského pohádkového příběhu Momotaró v podání herců ze studia Damúza. Představení doplní živá hudba a výtvarná díla nakladatelství Bylo nebylo.

O další hudební zážitek se postará kapela Points Septet, složená z nejoriginálnějších českých jazzových hudebníků. Lídrem kapely je saxofonista a skladatel Luboš Soukup, který již několik let žije v Dánsku a spolupracuje se špičkovými zahraničními umělci.

„Vrcholem večera pak bude vystoupení francouzské kapely s úderným názvem OZMA. Co se skrývá pod takovým názvem? Výbušná směs groovů, hutného jazzu a rockové energie, včetně notné dávky humoru a emocí, vypjatých, řízných melodií, snových ploch i zvukových erupcí – prostě francouzský jazz explosif,“ doplnil Jakub Šnýdl.

Konec večera pak bude patřit vystoupení temperamentního kolumbijského DJ Maura Rumby s latinsko-americkými rytmy, který podle pořadatelů všem tanečníkům přivodí minimálně horečku sobotní noci. „Samozřejmostí jsou stánky s dobrým jídlem, pitím a lokálními výrobky, tvořivé dílny a jiné atrakce pro děti a hlavně pohodová atmosféra letního lelkování. V době festivalu bude také otevřena gotická věž, z které je krásný výhled do celého okolí i na areál festivalu,“ dodávají pořadatelé.