Přibyslavské letiště se tak stane opět významným centrem českého motorového paraglidingu. Pro vzlet tohoto zajímavého stroje letec nepotřebuje vystoupat na kopec a spoléhat na termické stoupací proudy, ke vzlétnutí mu stačí dvoutaktní motor s vrtulí.

„Součástí akce bude pokus o český rekord v hromadném groundhandlingu (česky - co největší počet padáků ve vzduchu ve stejný čas). Pokud počasí dovolí, tak základní počet padáků je 100, ale my doufáme ve větší počet. Na celou akci bude dohlížet Agentura Dobrý den z Pelhřimova, která spravuje a eviduje všechny české rekordy. Pokus o rekord bude probíhat mezi 14.–18. hodinou a vše je závislé především na počasí. Na letišti si také budete moci vyzkoušet, jak se sedí v paraglidingové sedačce, můžete zkusit i let v tandemu, a nebo v dnes již legendárním letounu Antonov AN2, který většina zná pod jménem „Andula“. Ve večerních hodinách následuje hangár párty s rockovou kapelou Vingl," informoval hlavní pořadatel akce Milan Klement z aeroklubu v Přibyslavi.

„Jako snad každý kluk jsem snil o tom, že až vyrostu, tak ze mě bude pilot. S postupem času a díky rodičům, kteří mě a mého bratra často brávali na letiště jsem se v tom jenom utvrzoval. S otcem jsem se jako malý ještě za totality zúčastnil setkání válečných veteránů z druhé světové války, tam jsem se setkal se jmény jako je František Peřina, či František Fajtl a tato jména jsou pro mě od té doby posvátná,“ říká hlavní pořadatel , člen Aeroklubu Přibyslav a úspěšný paraglidista Milan Klement. Piloti se od té chvíle pro něj stali vzory v životě a v té době hlavně díky literatuře, kterou přímo hltal. Létání se tak stalo splněným snem ( i když ne docela ). V zimě roku 2005 se na letišti v Přibyslavi objevila podivná věc, byl to padák a pilot měl na zádech koš s motorem. „Padák neletěl nějakou závratnou rychlostí, ale relativní jednoduchost a po zjištění i dostupnost výbavy mě přesvědčila abych vyzkoušel motorový paragliding,“ vzpomíná Milan Klement. 

Návštěvníci Festivalu motorového paraglidingu hudou svědky představení nejmodernější techniky, používané pro motorový paragliding, vyslechnou odborné přednášky, uvidí předváděcí a testovací akce.