Podle Fischerové i ředitele tiskového odboru sněmovny Romana Žambocha se veřejnoprávní televize dopustila křivdy, když ji označila za poslankyni, která vystoupila ve sněmovně poprvé.

O co vlastně šlo? Jana Fischerová při schvalování programu jednání v úterý vystoupila před plénem poslanců.

„Já tady stojím opravdu poprvé a myslím, že také naposledy. Já jsem opravdu mačkala ne, ale na sjetině jsem zjistila, že ano," říkala u pultíku poslankyně.  Podle Fischerové však šlo pouze o slovní reakci na konkrétní situaci.
Bývalá starostka Havlíčkova Brodu totiž rozhodně před sněmovnou nevystupovala poprvé, sama svých projevů eviduje zhruba čtyřicet.

Redaktorka České televize Štěpánka Martanová však ve svém příspěvku uvedla: „I přestože tato sněmovna se svým mandátem finišuje, ještě se najdou mezi poslanci i ti, kteří na plénu zatím nevystoupili."
Podle Romana Žambocha, ředitele tiskového odboru sněmovny, který Fischerovou označil jako jednu z nejpracovitějších členek parlamentu, jde o špatné vyhodnocení situace a křivdu.

Laciná kritika, říká Žamboch

„Snaha o líbivé zpravodajství s lacinou kritikou zákonodárců se míjí účinkem v případě, že si neověříte fakta. Seznam téměř čtyřiceti vystoupení poslankyně Jany Fischerové je snadno k nalezení na internetových stránkách Poslanecké sněmovny. Prosím proto, v rámci zachování korektních vztahů mezi Poslaneckou sněmovnou a Českou televizí, abyste v redakci zpravodajství zvážili způsob, jakým tuto konkrétní chybu napravit a paní poslankyni Fischerové se omluvit," píše mimo jiné Žamboch ve svém prohlášení adresovaném České televizi.  Podle něj také nese vinu na nedorozumění i nekoncepční přístup televize. Ta prý na jednání sněmovny posílá každou chvíli jiné zpravodaje bez potřebné přípravy. „Tato nešťastná záležitost by se nestala, pokud by Česká televize pracovala koncepčněji a určila parlamentní zpravodaje, kteří by sledovali soustavně jednání Sněmovny. Ti by se takového prohřešku nedopustili, protože by aktivitu paní Fischerové znali," dodal Žamboch.

„Vše bylo vytrženo z kontextu. Říkám si sice, že i špatná reklama je někdy reklama, ale mrzí mě nekorektní přístup ze strany České televize," uvedla  Jana Fischerová.
Ta dodala, že se ji redaktorka České televize Štěpánka Martanová již v zákulisí sněmovny omluvila. Dorazit by prý měla i písemná omluva od vedení média.