Fokus Vysočina vznikl jako samostatný právní subjekt v roce 1992. V letošním roce 2012 tedy slaví 20 let. Dvacet let poskytoval pomoc stovkám klientů, desítky jeho pracovníků se učili své pomáhající profesi. Dnes je podle vedení této organizace organizací stabilní, ale zároveň s potenciálem pro změny a rozvoj, proto FOKUS zve veřejnost na zajímavou výstavu.

Návštěvníci se mohou seznámit s jeho historií, současnou činností, úspěchy i plány do budoucna. Výstava 20 let Fokusu Vysočina bude otevřena od 11. září po dobu jednoho měsíce v 1. podlaží budovy B sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, Žižkova 57. „Srdečně zveme všechny zájemce z řad veřejnosti, laiky i odborníky, všechny, kteří se o problematiku duševního onemocnění zajímají," oznamuje Fokus. Fokus začal poskytovat služby na Vysočině již začátkem devadesátých let jako součást celostátního Sdružení Fokus. . K rozdělení „federálního" Fokusu a vzniku Fokusu Vysočina jako samostatného právního subjektu došlo v roce 1992.

V roce 1995 se služby přesunuly do Havlíčkova Brodu a Pelhřimova, kde se zpočátku rozvíjely hlavně programy pracovní rehabilitace – chráněné dílny.