„Výstava je letos zaměřená trošku jinak, než jsou lidé zvyklí. Často nám říkali, že vyprávíme o něčem, co jim není tak blízké a někteří to ani nevnímají jako takový problém. Tentokrát je to ale pojaté tak, že se to týká nás všech,“ přiblížila výstavu její spoluorganizátorka a zároveň jedna z učitelek gymnázia Michaela Frűhbauerová.

Původně mělo být v tamním geoparku rušno. V plánu byl fair trade obchod, vyhlášení výstavy i různé aktivity pro děti. Kvůli koronavirovým opatřením ale museli své plány přehodnotit. „Je to škoda, protože počasí vyšlo nádherné. Nicméně výstavu necháváme volně k dispozici a v následujících dnech na se na ni může přijít podívat opravdu kdokoliv,“ prozradila další pedagožka Marcela Chalupová.

Mobilní telefon. Ilustrační foto.
Na kole i pěšky? Stáhněte si novou aplikaci, už se neztratíte

Komu by se plakáty zdály povědomé, má pravdu. „Oficiálně se měla výstava konat o týden dřív, ale v té době byla na náměstí a my jsme chtěli, aby na ni lidé měli více času. Takže kdo ji nestihl, má teď možnost u nás,“ vysvětlila Frűhbauerová.

Akce se na chotěbořském gymnáziu koná už pátým rokem. „S prvotní myšlenkou přišli studenti,“ zavzpomínala hrdě Frűhbauerová a dodala, že to rozhodně není jediná fair trade akce, kterou na škole pořádají.