Jak zdůraznila mluvčí nemocnice Havlíčkův Brod Petra Černo, je to hlavně pro zdravotnictví velké plus. V době zavření základních škol by třeba zdravotní sestry z nemocnice musely zůstat doma, což by pro zajištění provozu na odděleních byl problém.

„Staráme se od začátku druhé vlny pandemie o necelých padesát dětí ve dvou skupinách. Pomáháme jim s učením, vymýšlíme programy pro volný čas,“ upřesnila za družinu a školní klub vychovatelka Alena Ježková.

Tahle zvláštní škola se otvírá už před šestou ráno, zavírá se před sedmou večer. „Je to tady prima. Nechtěla bych být doma sama. Hrajeme si, učíme se, já jdu třeba teď chvilku s kamarádkou na stolní tenis,“ svěřil se čtvrťačka Nikola Petrlíková.

Během dne dostanou děti zadarmo dvě svačiny a oběd, chodí i na procházky. Základní škola Wolkerova se tím stala takzvaně určenou školou. Takový je oficiální název základních škol, které i po uzavření všech ostatních škol mohly zůstat otevřené. Ovšem provoz ve škole je poněkud jiný. Je to spíš družina a školní klub. O děti se starají vychovatelky, asistentky pedagoga i někteří učitelé.