Už v pátek dělníci dokončí úsek mezi Slavětínem a Novým Ranskem. Aktuálně tam dokončují práce na propustcích, na krajnicích a montují nová ocelová svodidla.

Od soboty 7. října začne závěrečná třetí etapa. „Půjde o posledních 866 metrů komunikace mezi Novým Ranskem a okružní křižovatkou ve Ždírci nad Doubravou, která bude opravena formou recyklace za studena,“ informoval mluvčí ŘSD ČR Jiří Veselý.

Podpis petice, ilustrační foto.
Petice i několik let stará. Zákonu to nevadí, v Chotěboři na ni upozorňují

Opravu vytížené silnice si podle silničářů vyžádal její špatný stav. „Vozovka mezi Jitkovem a Ždírcem nad Doubravou, po které denně projede více než pět a půl tisíce vozidel, z toho téměř ve třiceti procentech jde o nákladní auta a kamiony, vykazovala značené opotřebení. Byly v ní trhliny, výtluky, a místy vyjeté koleje,“ vysvětlil mluvčí.

Hlavní část prací se proto soustředí na výměnu povrchu vozovky, dále čistíme příkopy, opravujeme nezpevněnou krajnici a doplňujeme svodidla. „Vedle toho také natíráme zábradlí na mostech nebo opravenou cestu osazujeme novým svislým dopravním značením,“ dodal Veselý. Cena oprav je 111,48 milionů korun bez DPH.

V místě prací platí úplná uzavírka a doprava je vedena vyznačenou objízdnou trasou. Zcela opravenou silnici I/34 mezi Jitkovem a Ždírcem nad Doubravou mají silničáři v plánu uvést do plného provozu začátkem listopadu.