Od svého vzniku v polovině padesátých minulého století prošel Pribináček mnoha změnami. Vydobyl si pozici jednoho z nejoblíbenějších mléčných krémových výrobků.

Pribináček vznikl krátce po druhé světové válce jako odpověď na potřebu kvalitní dětské výživy. „Historie Pribináčku je úzce spojena s potřebou nabídnout zdravou a výživnou stravu pro děti. I původní receptura byla zaměřena na kombinaci tvarohu a smetany. Cílem bylo vytvořit produkt, který by byl nejen zdravý, ale také chutný, aby ho děti rády jedly a dodal jim potřebnou sílu a vitamíny,” vysvětlila projektová manažerka Českomoravského svazu mlékárenského Hana Přibylová.

close Jak se vyvíjely kelímky. Pribináček z Přibyslavi slaví sedmdesát let na trhu. info Zdroj: poskytla společnost Savencia F&D zoom_in Jak se vyvíjely kelímky. Pribináček z Přibyslavi slaví sedmdesát let na trhu.

První předchůdci Pribináčku, které zaměstnanci přibyslavské mlékárny představili pod názvy Eva, Bivoj, Mocca a Perla, vznikly již v roce 1947. V roce 1954 pak zaměstnanci závodu Pribina představili tvarohový krém pod názvem Pribináček s legendárním sloganem „Pramen zdraví z Posázaví“.

| Video: Youtube

V roce 1994 se na obalu Pribináčku poprvé objevil kocourek.