Zda se do procesu zapojí, bylo zcela na vězeňkyních. „Zájemkyň bylo hodně. Jsme však limitovaní kapacitou místností a množstvím šicích strojů a dalších pomůcek. Jak samy odsouzené ženy říkají, neváhaly se přihlásit, když mohu využít pro prospěšnou věc to, co umí. I s přibývajícími dny ženy ve svém úsilí a přístupu k šití nepolevují,“ podotkla Rajdlová.
O tom svědčí i počty vyrobených roušek. „Látkových a jednorázových roušek vyrobily přes 120 tisíc kusů,“ vyzdvihla Rajdlová.

V jejich úsilí je podporuje i vedení věznice. „Na školském vzdělávacím středisku máme nástěnku, kam umisťujeme články z novin a příspěvky i vzkazy ze sociálních sítí k šití roušek v naší věznici. Současně jim zde zveřejňujeme přehled, kolik roušek bylo zatím ušito,“ sdělila mluvčí.
Roušky pro nemocnice i vězeňskou službu
Roušky slouží pro potřeby vězeňské služby, ale i Kraje Vysočina, který je dále distribuuje na potřebná místa. „Putovaly například do nemocnic, zdravotní záchranné službě v Havlíčkově Brodě, domácí hospicové péči, zaměstnancům obchodů a lékáren či městu Světlá nad Sázavou včetně místního domova pro seniory,“ vyjmenovala Rajdlová.
„Všem, kteří se na výrobě roušek podílí, tedy zaměstnancům věznice a školského vzdělávací střediska, odsouzeným ženám a těm, kteří nám dodali chybějící materiál, patří veliké poděkovaní,“ dodala Rajdlová.
