Léčivé divadlo je autorským projektem herečky Gabriely Filippi. Divákům nabízí nevšední divadelní hry, které se dotýkají mystiky a hloubky lidského života. „V běžném životě jsme obklopeni civilizačními formami a zahlceni povinnostmi. V Léčivém divadle máme možnost se na chvíli zastavit a znovu nalézt sami sebe. Změna, inspirace se může dostavit skrze emocionální prožitek, kdy si divák uvědomí, že se dotkl své duše,“ říká o divadle Gabriela Filippi.

Na jeho pódium převedla také celosvětový bestseller Anastasia, který vypráví příběh o ženě žijící v divoké sibiřské přírodě. O tom, že se jí záměr povedl, svědčí i fakt, že když do Prahy přijel autor Anastasie Vladimír Megre, byl z tohoto pojetí tak nadšený, že divadlu dokonce nabídnul, aby hru nastudovalo v ruštině a přijelo do hrát do Ruska.

„Je to nevšední a strhující příběh lásky, ve kterém se setkávají lidé dvou světů. Úspěšný městský podnikatel a žena, která žije uprostřed přírody. Ze setkání těchto tvou lidí se narodí nejenom syn, ale také hluboké a čisté poselství pro šťastný život na Zemi,“ líčí téma představení manažerka Léčivého divadla Lenka Horylová. Kromě Gabriely Filippi zde účinkuje také herec Mário Kubec.

V druhé části akce jsou divákům představováni různí zajímaví hosté, se kterými si herečka povídá o jejich životě, práci a poznání. Většinou se jedná se o léčitele, terapeuty, astrology, profesory, lékaře, spisovatele, ale i vědce. Diváci také mají možnost zapojit se svými dotazy. Do Brodu jako host tentokrát přijede známý léčitel a autor knihy „Co nám tělo říká“ Miroslav Hrabia. O hudební doprovod se postará Komorní orchestr I.Fr. Máry.