„S návrhem na zhotovení vlajky pro Jeníkov přišel přední český heraldik Jan Tejkal. Jeníkov dosud vlajku nemá a při svátcích a slavnostních příležitostech, zvláště těch místního významu nemáme žádnou vlastní vlajku, kterou bychom mohli použít," vysvětlil starosta Vlastimil Marušák.

Heraldik Tejkal zpracoval pro město celkem 5 variant. Radnice Golčův Jeníkov vyhlásila na svých webových stránkách anketu, kde si občané mohli z pěti návrhů vybrat ten, který je nejvíc osloví.

Hlavním motivem, který by měl na vlajce být a který se zatím účastníkům ankety líbí nejvíc, je motiv místního kostela v modré bílé, červené a žluté barvě, pro který hla-sovalo dosud asi 73 procent účastníků ankety. Ovšem než se Golčův Jeníkov vlajky dočká, musí všechno projít úředním procesem. „V parlamentu musí být vlajka schválena, aby byla oficiálním znakem města. Proto musí být oficiálně navržena podle heraldických pravidel s historickou návazností," podotkl starosta Marušák. Hlasování občanů ve vyhlášené anketě skončí 16. dubna.

„Konečnou podobu městské vlajky bychom mohli schválit na dubnovém zastupitelstvu, vlajka by tedy mohla být od května," upřesnil starosta.