Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Golčův Jeníkov má po mnoha letech nového starostu

Golčův Jeníkov – Letošní komunální volby přinesly podstatné změny v obsazení radnice Golčova Jeníkova.

24.11.2014
SDÍLEJ:

V Golčově Jeníkově mají nového starostu.Foto: Archiv Sylvie Hájkové Wagnerové

Překvapivě tu zvítězilo hnutí nezávislých kandidátů Otevřené město Golčův Jeníkov a obsadilo pět míst v zastupitelstvu.

Ve čtvrtek 6. listopadu pak vše vyvrcholilo ustavující schůzí nově zvoleného zastupitelstva města, jejímž hlavním účelem byla volba nového starosty a místostarosty města Golčův Jeníkov.

Kromě všech patnácti členů zastupitelstva se této schůze účastnily také asi tři stovky občanů města, kteří byli zvědaví na to, jak volba proběhne, a chtěli vyjádřit svoje názory a postoje.

V úvodu zasedání se ujal slova dosavadní starosta, pan Pavel Kopecký, a po složení slibu všech zastupitelů seznámil přítomné s programem zasedání. Kandidáti se hlasováním shodli na tom, že volba starosty bude veřejná, a dále odhlasovali doplnění programu schůze o volbu Kontrolního a Finančního výboru.Dále už následovala samotná volba starosty. Za stranu ODS (4 členové zastupitelstva) byl navržen dosavadní starosta, pan Pavel Kopecký, za hnutí Otevřené město Golčův Jeníkov (5 členů zastupitelstva) pak pan Vlastimil Marušák. Novým starostou byl deseti hlasy zvolen Vlastimil Marušák, který se ihned ujal slova a dalšího řízení schůze zastupitelstva.

Následujícím bodem programu byla volba místostarosty. Zastupitelé se shodli na tom, že se bude nový místostarosta věnovat své funkci na plný úvazek, což ovšem vyvolalo vlnu nevole mezi přítomnými občany a v sále se na krátkou dobu strhla poněkud emotivní diskuse. Zastupitelům se povedlo situaci uklidnit a ujistit občany o tom, že po uplynutí jednoho roku bude přezkoumáno, zda má tato funkce na plný úvazek opodstatnění a zda je pro město přínosem. Post místostarosty nakonec obhájil další nezávislý kandidát, pan Miroslav Mrkvička ze Sdružení občanů pro město Golčův Jeníkov.

Po volbě zbývajících členů rady města a členů Kontrolního a Finančního výboru následovala volná diskuse, kdy nový starosta Vlastimil Marušák odpověděl občanům na všechny jejich dotazy. Jaké budou jeho další kroky, plány na následující týdny a na přání z pléna také popsal, jaká byla jeho dosavadní pracovní kariéra, což publikum ocenilo spontánním potleskem.

Na závěr Vlastimil Marušák poděkoval Pavlu Kopeckému za jeho dlouholetou práci pro město a řekl, že bude rád, pokud se budou občané v tak hojném počtu účastnit i všech dalších schůzí zastupitelstva města. Uvedl, že mu jde především o to, aby byla radnice otevřená všem, kdo se chtějí svými názory podílet na chodu města.

Sylvie Hájková Wagnerová

Autor: Redakce

24.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Ostrov patří v Havlíčkově Brodě opět knihám

Havlíčkův Brod - Kulturní dům Ostrov v pátek opět ožil Podzimním knižním veletrhem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení