Koncert se bude konat v klášterním kostele Svaté rodiny v Havlíčkově Brodě od 18 hodin. Po skončení koncertu se uskuteční setkání v prostorách havlíčkobrodského gymnázia.

„Bohuslav Matoušek, významný představitel současného houslového umění, je nedílně spjat s Havlíčkovým Brodem. Nejen tím, že se v něm narodil, nejen tím, že v něm získával první houslové dovednosti a zkušenosti u pana učitele Zdeňka Němce, nejen tím, že navštěvoval zdejší základní školu a později gymnázium, ale především tím, že jméno našeho města šíří po celé Evropě i celém světě," prohlásil ředitel gymnázia Hynek Bouchal. Matouškova diskografie zahrnuje sedm LP desek a sedmadvacet kompaktních disků.

Jeho největším dosavadním úspěchem na mezinárodním poli je ocenění nahrávky kompletního díla Bohuslava Martinů pro housle a klavír (s Petrem Adamcem) cenou Cannes Classical Award 2001 a vyhlášení téhož kompletu deskou roku na hudením trhu v USA.

Matoušek si pro havlíčkobrodský koncert připravil například provedení skladeb Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka či Wolfganga Amadea Mozarta.

Kateřina Malá