VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnázium slaví sté narozeniny

Chotěboř – Poctivý kus práce odvedli při přípravách oslav stého výročí založení chotěbořského gymnázia, ty jsou součástí nadcházejících Dnů města Chotěboře, všichni profesoři i mnozí studenti této prestižní střední školy.

20.6.2013
SDÍLEJ:

Chotěbořské gymnázium.Foto: Internet

 Bohatý program koncipovali takříkajíc multižánrově a věří, že si v něm každý ze zúčastněných najde to svoje.

„Z mnoha našich programových bodů, které jsou rozvrženy do všech tří dnů, po které se Dny města Chotěboře budou konat, bych chtěl zmínit především křest almanachu 100 let Gymnázia v Chotěboři," uvedl ředitel školy, Vladislav Smejkal. Ten dodal, že křest publikace bude součástí pátečního slavnostního večera spojeného s udělováním cen osobnostem města. Výpravný almanach, jehož součástí je i četná fotodokumentace, obrazové přílohy a DVD, připravil kolektiv několika autorů. Vyšel v Chotěbořské edici nákladem 1 500 kusů. Mapuje kompletní historii školy, obsahuje vzpomínky absolventů a přináší  seznamy bývalých i současných žáků a pedagogů.

„Na pátek a na sobotu jsme připravili Den otevřených dveří, jehož součástí bude například i velmi zajímavá přednáška o knězi Josefu Toufarovi, který na chotěbořském gymnáziu také studoval," pokračoval ředitel Smejkal.

Profesoři, studenti a další hosté se navíc v sobotu odpoledne stanou svědky slavnostního odhalení pamětní desky staviteli budovy školy, Františku Krumlovi. Bronzová deska byla vyrobena, a to  podle návrhu Václava Marka, ve slévárnách v Novém Ransku. „Následovat bude slavnostní průvod absolventů, studentů, zaměstnanců a příznivců gymnázia městem a na večer jsou připraveny i četné třídní a ročníkové srazy," poznamenal ředitel Smejkal.

Není bez zajímavosti, že v průběhu dopolední nedělní mše svaté za současné i bývalé studenty a profesory gymnázia bude v kostele sv. Jakuba Většího vysvěcen i školní prapor, který v roce 1947 namaloval Josef Dvořák.

Divadlo, muzika i sportovní klání

Dramaturgie oslav stého výročí založení chotěbořského gymnázia ale nezapomněla ani na lehčí a méně oficiální  „žánry".

Připravena jsou divadelní představení, vernisáž výstavy fotografií, rockový koncert absolventů gymnázia či mnohé sportovní hry a veřejně přístupné turnaje – ty se uskuteční pod názvem Havaj v tělocvičně.

„A shodou okolností to bude právě naše školní nastudování hry Dlouhý, Široký a Bystrozraký Divadla Járy Cimrmana, které celé tři dny slavností v Chotěboři, a to v sále kina, odstartuje," přidal se zástupce ředitele školy, Michal Jakeš a poznamenal, že skupina studentů představení odehraje v průběhu slavností hned čtyřikrát.

„Vyjmenovat všechny programové body a aktivity, které jsou s oslavami stého výročí založení gymnázia spojené, není v tomto článku samozřejmě možné. Proto si dovolím všechny zájemce odkázat na webové stránky školy – www.gch.cz – kde podrobný rozpis jednotlivých akcí, i s přesným určením času a místa konání, najdou," uzavřel Michal Jakeš. Společně s ředitelem školy Vladislavem Smejkalem pak pozvali širokou veřejnost k návštěvě slavící školy i Chotěboře.

Autor: Jaromír Kulhánek

20.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Šlapanov

Turnaj se konal v hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Myšlenky na cvičení traumaplánu šly při vánočním turnaji stranou

Nemocné Natálce může sbírka pomoci k samostatné chůzi

Malá Losenice, Ždírec nad Doubravou – Nejednu krušnou chvíli už život připravil rodičům čtyřleté Natálky. Holčička se jim narodila v srpnu 2013 a byla velmi krásné a hodné miminko.

Koledy budou znít společně na sedmi místech

Havlíčkobrodsko - Ve středu 13. prosince v osmnáct hodin zazní opět společně po celém Česku známé vánoční koledy. Akce vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA Česko zpívá koledy právě dospěla ke svému sedmému vrcholu. Za uplynulých šest let se určitě stala tradicí.

Jeden řidič požil alkohol, druhý přidal marihuanu

Havlíčkobrodsko - Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem drog. takový byl výsledek silničních kontrol, které prováděli policisté z obvodního oddělení v Havlíčkově Brodě v sobotu 9. prosince.

Přibyslav získala do vlastnictví umělecká díla bývalého starosty

Přibyslav – Tři umělecká díla akademického sochaře Romana Podrázského získalo do sbírky město Přibyslav.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT