„Stará hasičská zbrojnice už nevyhovuje. Stavěla se v době, kdy práce sboru vypadala úplně jinak. Měli jsme mnohem méně výjezdů. Dneska má hasičský sbor výjezdovou jednotku JPO II. Zasahujeme dokonce u dopravních nehod,“ vysvětlil starosta sboru Ondřej Málek. Tím, jak přibývalo hasičům ze Ždírce práce, postupně přibývala i technika.

„Takže se do staré hasičárny už nevejdeme. Nemáme místo pro techniku, není málem kde parkovat. Prostory jsou stísněné, chybí nám pořádné sociální zařízení. Potřebujeme mnohem víc místa na převlékání,“ popsal situaci Ondřej Málek. Nová hasičská zbrojnice přijde na víc než 20 milionů. Podle Ondřeje Málka město požádalo o dotaci, kterou dostalo. Zbrojnice se měla začít stavět už letos na jaře, ale zasáhla koronavirová pandemie.

Most ve Žďáře, kde straší podle pověsti upír Ulrich.
Poslední český upír i zazděná Kateřina. Vysočina skrývá mnohé záhady a tajemství

„Budova nové hasičské zbrojnice je projektována s ohledem na potřeby výjezdové jednotky JPO II,“ informoval starosta Ždírce Bohumír Nikl. Nová zbrojnice má už reálnou podobu aspoň na papíře, je rozdělena na jednotlivé bloky. „V jednopodlažní budově jsou garáže pro hasičskou vozovou techniku. Ve střední části je chodba, vstupní hala a sušící věž. V druhém bloku budovy jsou kanceláře, dispečink, kuchyň, klubovna a sociální zázemí,“ popsal novou budovu starosta Nikl. Město na stavbu získalo dotaci z Ministerstva vnitra. Novou zbrojnici začnou ve Ždírci stavět na jaře v roce 2021, podle starosty sboru Ondřeje Málka by ji mohli hasiči začít využívat od poloviny roku 2022.