Ty potrvají po oba dva nadcházející víkendy 5. až 8. listopadu a 12. až 15. listopadu, vždy do nedělních 16 hodin.

„Pro letošní rok jsme připravili několik novinek společně s tradičními husími pokrmy. Návštěvníci se mohou těšit například na tradiční paštiku z husích jater s drcenými pistáciemi a brusinkami, na pravý husí kaldoun s játrovými knedlíčky a nudlemi nebo na novinku, jíž je grilované husí prso do růžova s hříbkovou omáčkou s kroupovým ragů. Součástí víkendového menu jsou samozřejmě i další husí pokrmy, jako jsou plněná husí prsa s mandlovou nádivkou nebo husí stehno po staročesku na černém pivě s bramborovými lokšemi," řekl majitel restaurace Martin Hašek.

Ten dodal, že všechny husy budou vykrmeny k váze okolo pěti kilogramů a milovníci pokrmů si tak přijdou na své. Jako zajímavost uvedl, že dezert – lipnické lívanečky, se budou připravovat na starém lívanečníku, na kterém údajně vařil samotný Hašek při svém pobytu na Lipnici.

„U nás dbáme především na domácí gastronomii a vlastní suroviny. Spolu s husími pokrmy se bude podávat i Haškův třináctistupňový nefiltrovaný světlý ležák, ale i mladá vína všech odrůd. Jako specialitu máme připravený tajný recept na Haškův grog po mém pradědovi. Přezdívaný v minulosti jako grog zpustlých námořníků. Údajně po jeho vypití přepluje dotyčný kanál La Manche jako nic," vysvětlil Hašek.
V loňském roce byl o husí hody velký zájem. Během celého víkendu se prodalo více než 400 porcí husích pochoutek. Je velmi pravděpodobné, že stejný zájem se očekává i letos, což potvrdil i Martin Hašek.

„Hostinec zde stojí už od minulého století a v roce 1988 to byla dokonce první soukromá hospoda u nás. Pravidelně zde pořádáme různé konference a odborná setkání. Výjimkou není ani každoroční Haškova Lipnice. Třeba v minulých týdnech jsme tu měli návštěvy milovníků Haška z Japonska, Islandu a Ruska. Jsem hrdý na to, co děláme. Pro mě je to zde takové gastronomicko – intelektuální centrum," uzavřel Hašek.

Ten hostům rovněž doporučuje, aby si místa v restauraci dopředu rezervovali. A to nejlépe telefonicky na čísle 569 486 126. Více na www.hasektour.cz.