Ty potrvají po celý víkend až do nedělních 16 hodin.

„Pro letošní rok jsme připravili několik novinek společně s tradičními husími pokrmy. Návštěvníci se mohou těšit například na tradiční paštiku z husích jater s mandličkami a brusinkami, pravý husí kaldoun s játrovými knedlíčky a nudlemi nebo novinku grilované husí prso do růžova s hříbkovou omáčkou a lanýžovými nočky. Součástí víkendového menu jsou samozřejmě i další husí pokrmy, jako jsou plněná husí prsa s mandlovou nádivkou nebo husí stehno po staročesku na černém pivě s bramborovými lokšemi," řekl majitel restaurace Martin Hašek.
Ten dodal, že všechny husy budou vykrmeny k váze okolo pěti kilogramů a milovníci pokrmů si tak přijdou na své. Jako zajímavost uvedl, že dezert lipnické lívanečky se budou připravovat na starém lívanečníku, na kterém údajně vařil samotný Hašek při svém pobytu na Lipnici.
„U nás dbáme především na domácí gastronomii a vlastní suroviny. Spolu s husími hody se bude podávat Haškův třináctistupňový nefiltrovaný světlý ležák, ale i mladá vína všech odrůd. Jako specialitu máme připravený tajný recept na Haškův grog po mém pradědovi.

mu v minulosti přezdíval grog zpustlých námořníků. Údajně po jeho vypití přepluje dotyčný kanál La Manche jako nic," vysvětlil Hašek.
V loňském roce byl o husí hody velký zájem. Během celého víkendu se prodalo více než 400 porcí husích pochoutek. Je velmi pravděpodobné, že stejný zájem se očekává i letos, což potvrdil i Martin Hašek.

„Hostinec zde stojí už od minulého století a v roce 1988 to byla dokonce první soukromá hospoda u nás. Pravidelně zde pořádáme různé konference a odborná setkání. Výjimkou není ani každoroční Haškova Lipnice. Třeba v minulých týdnech jsme tu měli návštěvy milovníků Haška z Japonska, Islandu a Ruska. Jsem hrdý na to, co děláme. Pro mě je to zde takové gastronomicko – intelektuální centrum," uzavřel Hašek.

Ten hostům rovněž doporučuje, aby si místa v restauraci dopředu rezervovali. A to nejlépe telefonicky na čísle 569 486 126.