Konal se tam první závod Havlíčkobrodského motokárového šampionátu, na jehož konci bude absolutní šampion KartArény HB pro rok 2012.

Motokárovou dráhu i samotný šampionát pořádá známý motocyklový závodník, Michal Prášek. „Na motokárách jezdím už od šesti let, a když mi bylo osmnáct, chtěl jsem si splnit sen a postavit motokárovou dráhu. Ale tehdy jsem na to  neměl peníze ani prostory. Až letos se mi nakonec podařilo motokárovou dráhu zřídit v bývalé výrobní hale tady ve Strojírenské ulici,“ řekl Prášek.

Divoká karta

Po nainstalování časomíry začali jezdci soutěžit mezi sebou, což bylo impulsem k uspořádání regulerních závodů. A tak se zrodil Havlíčkobrodský motokárový šampionát, jehož první závod odstartoval včera ve 13 hodin.  Každý měsíc se uskuteční jeden závod.

„Na začátku pojede každý závodník desetiminutový trénink, aby si „osahal“ motokáru a trať, pojede se po třech. Závod pak začne vyřazovacím způsobem po dvojicích, na jedné půlce trati bude jeden závodník, na druhé půlce druhý, oba pojedou dvacet kol a kdo projede první cílem, vyhraje. Z těch vypadnuvších  dostanou ještě dva až tři jezdci šanci závodit na divokou kartu,“ přiblížil podrobněji Michal Prášek. Před zahájením startu bylo přihlášeno 16 mužů a dvě ženy.

Závodníci na prvních třech místech získali kromě permanentky do KartArény poháry, pivo Rebel a  další hodnotné ceny.
„Jsme rádi, že můžeme být u rozjezdu nové sportovní tradice a podpořit ji. V Havlíčkově Brodě a nejbližším okolí možnost zajezdit si na motokáře není, o to víc nás těší, že jsme partnerem brodského šampionátu. Věřím, že Michal Prášek bude mít se svým projektem úspěch,“ řekl vedoucí obchodního oddělení Měšťanského pivovaru Michal Šimek. Právě brodský pivovar je hlavním sponzorem KartArény i šampionátu.

Do motokárové arény si Michal Prášek přinesl i cenné zkušenosti z motocyklového sportu. „Určitě mi znalost a zkušenost z motocyklových šampionátů pomáhá i tady v Brodě, ať už při nachystání motokár nebo i při samotné organizaci šampionátu,“ říká Prášek, který má s motokárovou dráhou velké plány do budoucna.

Jeho „vozový park“ v současné době tvoří šest motokár typu Honda GX200 a jedna menší motokára určená pro děti. „Časem bych chtěl rozšířit počet motokár a také i závodní dráhu,“ uzavřel Prášek.