Naopak. Získala zlatou a bronzovou medaili.

„V aule Chmelařského institutu v Žatci hodnotilo během dvou dnů celkem 203 degustující z České republiky i zahraničí 130 vzorků piv z čtyřiadvaceti českých i zahraničních pivovarů," uvedla Dagmar Ešnerová z marketingového oddělení brodského pivovaru.
V kategorii Tmavý ležák zvítězil havlíčkobrodský ležák Rebel Černý.

„Výsledek degustace mě velmi potěšil. Do finále se dostala chuťově velmi vyrovnaná piva, jsem rád že se komise shodla na pivu Rebel. To, že ceny v různých soutěžích vyhráváme pravidelně ukazuje, že zaměstnanci pivovaru dělají svoji práci svědomitě ku prospěchu pivovaru a hlavně našich konzumentů," komentoval úspěch sládek Pavel Pilař. Ten vysvětlil, že Rebel Černý je tmavý ležák s karamelově nasládlou chutí, jemnou hořkostí a charakteristickou rubínovou barvou. „Toto pivo vaříme tradiční technologií. Hlavní kvašení probíhá v otevřených spilkách a dozrávání v ležáckých sklepích při teplotě tří stupňů Celsia," podotkl Pilař.

V kategorii Světlé výčepní pivo získalo třetí místo pivo Rebel Haškův C. K. „V kategorii slabých piv se našemu pivovaru v degustacích málokdy zadaří, proto je pro nás třetí místo v silné konkurenci 27 piv z celé republiky překvapení a rozhodně velký úspěch," zhodnotil dosažený výsledek Pilař.