Celý závod, který je oslavou pohybu, a jeho výtěžky putují na charitu, bude odstartován o půl deváté ráno ze sportovního areálu Plovárenská. Odtud se závodníci vypraví se směrem po proudu řeky Sázavy k silničnímu mostu a na Hnátův kámen. Trať závodů pak pokračuje přes Kalinovo nábřeží k sportovnímu areálu TJ Jiskra. Na druhý břeh se závodníci dostanou přes lávku na ulici České armády.

Dále budou pokračovat proti proudu řeky, přes ulice Na Bojišti, Sázavská a Na Losích, kde provedou otočku směrem zpět do cíle na Plovárenské. Běžci, kteří se přihlásí na celou vzdálenost, takto poběží čtyři kola. Závodníci přihlášení na 10km běh budou po dvou kolech směrováni do cíle.„ V letošním roce je ve všech kategoriích součástí i týmové hodnocení. Pak také platí, že zázemí pro závodníky a fanoušky chystáme na Plovárenské ulici, tam se tedy bude odehrávat jenom to nejdůležitější,“ říká Jaroslav Maděra z organizátorského týmu.

Registrace probíhá už nyní online na webových stránkách půlmaratonu. Nabízí se i možnost zapsat se na místě, obětí tomu ale je vyšší cena startovného. „Prezence jednotlivých závodníků bude probíhat od osmé ranní, až do půl desáté právě na Plovárenské,“ dodává Maděra.

V letošním roce se organizátorství ujala společnost Kus Plus s.r. o, známá pořádáním Nymburského půlmaratonu, která vystřídala místní původní organizátory. „B:Group položila tomuto půlmaratonu pevné základy. My se nyní na ně pokusíme navázat. Nezbývá nic jiného, než pozvat místní, aby se sami účastnili a přišli si užít jednu zářijovou neděli,“ uzavřel Maděra. Loni například sportovci věnovali výtěžek z akce malé Viktorce nemocné svalovou atrofií.