Za desítky let jeho práce ohromně přispěl k rozvoji nejen samotné lékařské fakulty, ale i Fakultní nemocnice Plzeň, odkud se následně přesunul právě do nemocnice Havlíčkův Brod, kde vyšetřuje pacienty dodnes. „Čestné uznání ministra zdravotnictví, které jsem mu dnes udělil, je tak výrazem poděkování za jeho celoživotní oddanost záchraně životů pacientů,“ řekl ministr Válek.

Ministr zdravotnictví probral s vedením nemocnice problematiku financování zdravotnických zařízení i personální otázky. „Získat do nemocnice našeho typu lékaře se specializovanou způsobilostí v některých oborech je čím dál náročnější. Je to však nutnost k udržení atestací na vzdělávání mladých lékařů pro dané obory a jediná možnost, jak dlouhodobě zajistit dostupnost péče například v oblasti otorinolaryngologie či pneumologie. Velký problém nastává i u pediatrů,“ sdělil k problematice ředitel nemocnice David Rezničenko.

Součástí návštěvy ministra byla podle mluvčí Černo prohlídka oddělení radiodiagnostického a oddělení nukleární medicíny, kde se ministr zdravotnictví setkal se zaměstnanci nemocnice a návštěva stavby kamenného hospice. Hospic začne fungovat v roce 2024 nedaleko havlíčkobrodské nemocnice. Hlavním investorem je Kraj Vysočina, Ministerstvo zdravotnictví ČR poskytlo na stavbu dotaci ve výši 47 milionů korun