Tyto parcely se začnou prodávat přibližně od poloviny září za minimální kupní cenu 980 korun za metr čtvereční.

„Je důležité zdůraznit, že se jedná skutečně o cenu minimální. O tom, jak vysoko se vyšplhá, rozhodne především poptávka po těchto pozemcích," uvedl starosta města Jan Tecl s tím, že nijak prudký nárůst neočekává. Taková cena byla přitom ještě před pár lety jen těžko představitelná. „Loni prodávalo město pozemky za 1 800 korun, tedy téměř za dvojnásobek," podotkl místostarosta Ivan Kuželka.

Případní zájemci si budou moci vybrat ze třiceti dvou parcel pro výstavbu řadových, sedmnácti terasových a  dvaceti šesti samostatných rodinných domů, přičemž cena je u všech typů jednotná. V samotné dražbě nabídne zastupitelstvo nejdříve jednu parcelu, u které z přijatých nabídek vybere kupce, s nímž podepíše smlouvu o smlouvě budoucí. Až poté nabídne do dražby další pozemek.

„Díky tomuto způsobu budou mít zájemci stálý přehled o tom, jak se pohybuje cena a  zda byli v dražbě úspěšní. Nebudou tedy muset dávat na-bídku na více pozemků," dodal Tecl.

Podle zastupitelů se jedná o zdaleka nejnižší cenu, jakou kdy město za prodej pozemků nabídlo. „Kdybychom šli ještě níž, bylo by zde riziko, že by parcely začali skupovat developeři, kteří by na nich sami stavěli, a poté je, jako již mnohokrát v minulosti, s patřičným ziskem prodávali. Tím pádem by na tom lidé nijak nevydělali," zdůraznil člen rady města Libor Honzárek.

Podle Honzárka jsou ceny srovnatelné s ostatními okres-ními městy. To do určité míry potvrdil i opoziční zastupitel Zdeněk Kopecký, poznamenal však, že ve Žďáře nad Sázavou či Jihlavě lze sehnat pozemky ještě levněji.  Výběrové řízení na dodavatele inženýrských sítí v lokalitě Rozkoš vypsala radnice už letos v lednu. Vítězem se stala firma Swietelsky, která by mimo to měla do konce června 2014 postavit kruhový objezd na Ledečské, páteřní komunikaci, parkoviště, chod-níky a   veřejné osvětlení.

„Na tuto infrastrukturu jsme vysoutěžili cenu čtyřicet jedna milionů korun, což nás velice příjemně překvapilo," řekl člen rady města Honzárek s tím, že Havlíčkův Brod získá v této části moderní a kvalitní bytové stavby.

Honzárek v této souvislosti podotkl, že půjde o bydlení, které svými parametry zcela odpovídá potřebám jedenadvacátého století.

Pro případné zájemce o koupi pozemků se koná dnes od 16 hodin v sále Staré radnice beseda, jejímž hlavním tématem bude postup při prodeji pozemků v lokalitě Rozkoš.

Jan Štrobl