Charitní ošetřovatelská služba Havlíčkův Brod, Charitní pečovatelská služba Havlíčkův Brod, Centrum osobní asistence Havlíčkův Brod, Dobrovolnické centrum, ředitelství a ekonomický úsek Oblastní charity Havlíčkův Brod se přestěhovaly. Jejich nové sídlo je v prostorách v Bělohradské ulici 1128.

Charitní ošetřovatelská služba a administrativní zázemí Oblastní charity Havlíčkův Brod se tři roky nacházely ve 2. patře na Žižkově ulici v Havlíčkově Brodě. Tyto kanceláře nebyly příliš ideální. Nebyly totiž bezbariérové.

„Dostat se do druhého patra bylo pro některé naše uživatele z důvodu jejich zdravotního stavu nebo věku zcela vyloučené, například pro osoby na vozíčku,“ sděluje ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Anna Blažková.

„Tyto potíže by měly vyřešit prostory v Bělohradské ulici naproti poliklinice, kde jsou do objektu schody pouze dva a po nastěhování na ně bude zhotoven nájezd,“ dodává ředitelka. Další výhodou je blízkost parkoviště přímo vedle budovy. Vchod do kanceláří Charitní ošetřovatelské služby, Charitní pečovatelské služby, Centra osobní asistence, Dobrovolnického centra, ředitelství a ekonomického úseku je směrem od řeky. Prostory, do nichž se Oblastní charita Havlíčkův Brod přestěhovala, získala do pronájmu od Města Havlíčkův Brod.(sad)

Jak je to s dalšími službami

Ostatní havlíčkobrodské služby Oblastní charity svoji adresu nemění. To znamená, že Charitní domov pro matky s dětmi a Občanskou poradnou i nadále zůstává v ulici B. Němcové 188, Středisko rané péče v Horní ulici 3188 a Mateřské centrum Zvoneček v ulici Nuselská 3240.